| |
Zagrożenie!
Wielkanoc z ociepleniem. W prognozach na święta burze i przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 16 stopni

Wielkanoc z ociepleniem. W prognozach na święta burze i przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 16 stopni

Mamy już najnowszą prognozę pogody na Wielkanoc 2023 i oczywiście pogoda niczym nas nie zaskoczy, bo będzie zgodna z przewidywanym trendem, jaki zapowiadamy od wielu dni. W czasie świąt czeka nas stopniowe ocieplenie niemal w całym kraju. Powszechny mróz w nocy ustąpi, a opady śniegu zanikną. W ciągu dnia wrócą temperatury dwucyfrowe w wielu regionach na poziomie około 10-16 st. C. Miejscami przelotnie popada deszcz, a lokalnie wystąpią również burze. Generalnie nie będzie najgorzej w porównaniu do ostatnich dni.

Wielkanoc przyniesie ocieplenie w Polsce. Prognozowana anomalia temperatury za okres 7-10 kwietnia 2023

Wielkanoc 2023 z ocieplenie w Polsce, w prognozach burze i przelotny deszcz, najnowsza prognoza

Dokładnie tuż przed świętami po ataku zimy minionej doby szczególnie w południowo wschodniej Polsce miało zacząć się ocieplać i faktycznie tak będzie. Wzrost temperatury najpierw zanotujemy nietypowo na północy i północnym wschodzie kraju, gdzie już dziś temperatury wzrosną do około 10-16 st. C., a w kolejnych dniach ten wzrost temperatury zacznie się rozprzestrzeniać w głąb kraju.

Prognozowana temperatura w Wielką Sobotę w Polsce, 8 kwietnia 2023

Najnowsza prognoza na święta Wielkanocne, przewidywana temperatura Wielka Sobota 8 kwietnia 2023

Tuż przed Wielkanocą w Wielką Sobotę na przeważającym obszarze kraju zanotujemy maksymalnie do 10-15 st. C. Chłodniej będzie jeszcze miejscami w dzielnicach południowych kraju oraz nad samym morzem. Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie okresami z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza w dzielnicach północno zachodnich. Lokalnie przelotnie popada deszcz szczególnie na wschodzie i południowym wschodzie, a w Tatrach również śnieg.

Prognozowana temperatura w Wielkanoc w Polsce, 9 kwietnia 2023

Najnowsza pogoda na święta Wielkanocne, prognoza temperatury w Polsce 9 kwietnia 2023

W Wielkanoc temperatury w Polsce będą podobne na maksymalnym poziomie do około 10-15 st. C. Znowu chłodniej będzie miejscami na południu szczególnie w rejonach podgórskich i nad morzem. Miejscami w ciągu dnia wystąpią przelotne opady deszczu, a lokalnie rozwiną się również burze. Zasięg opadów i potencjalnych burz przedstawimy w prognozach bieżących, bo ich prognoza ulega jeszcze korektom, ale generalnie w wielu regionach w tym dniu może przelotnie popadać między przejaśnieniami.

Aktualnie prognozowany zasięg opadów w Polsce do godziny 17:00, 9 kwietnia 2023 w Wielkanoc

Burze i przelotny deszcz w prognozach na Wielkanoc 2023 w Polsce

W Lany Poniedziałek na przeważającym obszarze Polski temperatury wzrosną do około 12-16 st. C. Chłodniej miejscami będzie tylko nad samym morzem oraz na południu w rejonach podgórskich. Będzie to więc dzień z już dość przyjemnymi wiosennymi temperaturami. Pojawi się zatem okazja do bardziej aktywnego wypoczynku, czy spacerów.

Prognoza temperatury w Polsce w Lany Poniedziałek, 10 kwietnia 2023

Święta Wielkanocne z ociepleniem w Polsce, będą burze i przelotne deszcze, prognoza temperatury Lany Poniedziałek, 10 kwietnia 2023

Prawdopodobieństwo opadów będzie mniejsze niż w poprzedzającą niedzielę, ale miejscami również przelotnie popada deszcz, a lokalnie niewykluczone są burze, przy czym zasięg tych opadów jeszcze ulegnie zmianie, dlatego zachęcam do sprawdzania naszych bieżących prognoz.

Wstępnie prognozowane opady w Polsce o godzinie 14:00, 10 kwietnia 2023

Gdzie popada i zagrzmi w święta Wielkanocne w Polsce, prognoza opadów 9-10 kwietnia 2023

Przed nami więc święta z bardziej wiosennymi temperaturami, bo dwucyfrowymi bardziej wiosennymi w dzień. Pojawi się zatem obiecane ocieplenie, ale miejscami przelotnie popada i lokalnie może przejść burza. Zasięg tych opadów jest ograniczony będą więc okresy z nieco lepszą pogodą, aczkolwiek na długie godziny z błękitnym niebem nie możemy liczyć. Wszystko będzie więc nadal zgodne z naszymi prognozami długoterminowymi publikowanymi co tydzień w niedzielę.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!