| |
Zagrożenie!
Ponad 620 interwencji strażaków. Wiatr najpóźniej osłabnie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie

Ponad 620 interwencji strażaków. Wiatr najpóźniej osłabnie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie

Minionej nocy 15/16.03 Polska dostała się pod wpływ niewielkiego i dynamicznego niżu wtórnego Heinz. W wyniku zwiększenia gradientu ciśnienia, a także przechodzenia konwekcyjnych struktur z opadami i lokalnymi burzami, nasilił się wiatr z kierunków zachodnich.

Kolejna marcowa wichura zmusiła strażaków do tej pory do ponad 620 interwencji. Ponadto 46 tysięcy odbiorców pozostaje bez prądu, najwięcej 23 tysiące w Wielkopolsce - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Położenie niżu Heinz o godz. 03:00, 16 marca br.

Wichura niż Heinz

Grzegorz Świszcz z RCB poinformował, że ze względu na siłę wiatru w woj. zachodniopomorskim i pomorskim wprowadzono pogotowie przeciwsztormowe dla portów Darłowo, Kołobrzeg, Dźwirzyno oraz Ustka, Rowy i Łeba. Alarm sztormowy ogłoszono dla Portu Świnoujście oraz rejonu IV portu Dziwnów.

Dziś 16.03 o poranku strefa silnego wiatru dotarła nad dzielnice południowo-wschodnie, gdzie utrzyma się najdłużej. Ostrzeżenie obowiązuje na Podkarpaciu do godz. 16:00, dlatego bilans interwencji strażaków w skali całego kraju zapewne jeszcze wzrośnie.

Zanotowane porywy wiatru do godz. 08:30, 16 marca

Wiatr wichura Heinz

Niż Heinz dotychczas spowodował najsilniejszy wiatr w woj. zachodniopomorskim i pomorskim, gdzie osiągnął w porywach 79-112 km/h (najwięcej w Kołobrzegu). 


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!