| |
Zagrożenie!
Co najmniej 4 ofiary Fryderyki. Wichura zbliża się do Polski!

Co najmniej 4 ofiary Fryderyki. Wichura zbliża się do Polski!

Silna wichura, będąca wynikiem niżu Fryderyka z zachodniej Europy kierują się w stronę Polski. Niebawem centrum ośrodka niżowego znajdzie się nad Pomorzem Zachodnim, a w ciągu nocy 18/19.01 przemieści się nad pogranicze Polski i Białorusi. W tym czasie spodziewamy się największych porywów wiatru na obszarze położonym na południe i południowy-zachód od niżu.

Położenie i kierunek przemieszczania niżu Fryderyka o godz. 16:00, 18 stycznia

Niż Fryderyka

Do tej pory wiatr najdotkliwiej dał się we znaki w Holandii, Belgii i Niemczech. Agencje prasowe informują o co najmniej 4 ofiarach śmiertelnych. W Belgii zginęła kobieta, na której samochód przewróciło się drzewo. Podobne okoliczności przyczyniły się do śmierci co najmniej dwóch osób w Holandii i jednej w Niemczech.

Skutki wichury Fryderyka w Amsterdamie, 18 stycznia 2018 roku. Foto: AP Peter Dejong

Wichura Fryderyka

W tym ostatnim kraju dyrekcja kolei, Deutsche Bahn, podjęła po południu decyzję o zawieszeniu wszystkich połączeń dalekobieżnych. W Holandii rano uziemiono wszystkie samoloty. Po kilku godzinach niektóre loty wznowiono, ale część lotniska Schiphol w Amsterdamie nie działa, bo wiatr zerwał fragmenty dachu z dwóch terminali.

Porywy wiatru zanotowane do godz. 16:00 w Niemczech

Wichura fryderyka Wiatr Porywy

Z powodu wichur, w wielu regionach zachodniej Europy brakuje prądu. Oprócz wspomnianych krajów, dotyczy to także Wielkiej Brytanii i Rumunii.


Komentarze
magda

O matko to czeka mnie nieprzespana noc na Padkarpaciu

18 styczeń 2018 - 16:56
Odpowiedz