| |
Zagrożenie!
Wiatr przekroczy 70-100 km/h. Wichury pojawią się w Polsce. W tych regionach powieje najsilniej

Wiatr przekroczy 70-100 km/h. Wichury pojawią się w Polsce. W tych regionach powieje najsilniej

Przełom grudnia i stycznia 2023 w Polsce przyniesie niezwykle wysokie temperatury, ale również miejscami wiatr o sile wichury. W kilku regionach zostaną wydane ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem. Najsilniej na nizinach powieje na północy Polski, szczególnie w rejonie wybrzeża w porywach do 70-85 km/h. Znacznie silniej powieje wysoko w górach, zwłaszcza w Sudetach. Wiatr między 31 grudnia i 1 stycznia okresami przekroczy 85-130 km/h. Na Śnieżce może powiać nawet powyżej 140 km/h. Sprawdźmy, kiedy wichury wystąpią w Polsce.

Silny prąd strumieniowy nad Europą będzie napędzał przepływ powietrza. Prognozowane jego położenie w sylwestrowy wieczór, 31 grudnia 2022

Wichury wystąpią w Polsce, wiatr przekroczy 70-100 km/h, najnowsza prognoza wiatru 31 grudnia i 1 stycznia 2023

Nad Europą pojawił się silny prąd strumieniowy, który steruje trajektorią cyklonów podążających znad Atlantyku w rejon Wysp Brytyjskich i później na Skandynawię. Polska pozostaje na skraju ich oddziaływania. Utrzymująca się silna cyrkulacja strefowa związana z aktywnym Atlantykiem od kilku dni przynosi okresami w niektórych regionach Polski silniejsze porywy wiatru, zwłaszcza na południu w rejonach podgórskich i chwilami nad morzem. Z reguły poza górami wiatr z lokalnymi wyjątkami nie osiągał jeszcze 70 km/h, czyli progu wichury. Sytuacja zacznie się jednak zmieniać w najbliższych kilkudziesięciu godzinach.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce o godzinie 01:00, 31 grudnia 2022

Silny prąd strumieniowy i wichury w Polsce, prognoza wiatru 31 grudnia 2022

Silny wiatr nadal będzie się utrzymywał szczególnie na południu Polski w rejonach podgórskich. W wysokich górach okresami w najbliższych dniach wiatr w porywach może przekraczać nawet 85-130 km/h. Najsilniej ma powiać na Śnieżce. Niemiecki model ICON wskazuje nawet powyżej 140 km/h.

Prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie, noc z 31 grudnia na 1 stycznia 2023

Wichury w Polsce, najnowsza prognoza wiatru 1 stycznia 2023

Silny wiatr nie tylko w rejonach górskich i podgórskich, ale również w głębi lądu czeka nas szczególnie w noc sylwestrową, zwłaszcza w północnych regionach kraju. Najsilniej ma powiać w województwie pomorskim, zachodniopomorskim i miejscami w warmińsko mazurskim, zwłaszcza na wschodzie tego regionu.

Wstępnie prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 01:00, 1 stycznia 2023

Cyklon i silny wiatr w Polsce, najnowsza mapa wiatru noc 31 grudnia na 1 stycznia 2023 

Porywy wiatru w czasie witania nowego roku miejscami na wskazanym obszarze mogą osiągać do 60-85 km/h. Zostanie więc miejscami przekroczony pierwszy stopień wydania ostrzeżenia przed silnym wiatrem i wichurą. Wiatr najsilniej powieje na wybrzeżu i w głębi Bałtyku, a także w górach.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 07:00, 1 stycznia 2023

Będą wichury w Polsce, nasili się prąd strumieniowy, mapa wiatru 1 stycznia 2023

Wiatr miejscami będzie na tyle silny aby łamać gałęzie i konary drzew. Lokalnie mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu. Na Bałyku pojawi się sztorm. Wysokość fal w głębi południowego i środkowego Bałtyku może osiągać do około 3-5 m. Na pozostałym obszarze kraju porywy wiatru będą słabsze i nie powinny stanowić zagrożenia.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!