| |
Zagrożenie!
W Rosji wybuchły ogromne pożary lasów. Miasta są spowite dymem. Ludzie są oburzeni

W Rosji wybuchły ogromne pożary lasów. Miasta są spowite dymem. Ludzie są oburzeni

Sezon pożarów lasów w Rosji w tym roku rozpoczął się wyjątkowo wcześnie. Pożary objęły już setki hektarów. Lasy płoną w Chakasji, obwodach Nowosybirskim i Omskim, na Terytorium Krasnojarskim, w Obwodzie Irkuckim i na Terytorium Zabajkalskim na Dalekim Wschodzie. Najtrudniejsza sytuacja jest teraz na Syberii. Wiele miast jest spowite dymem, a mieszkańcy są wściekli, że zostali porzuceni.

Ogromne pożary w Rosji, kwiecień 2022

Rosjanie w komentarzach podkreślają bezczynność rządu wobec ogromnych pożarów. Ich skalę potwierdzają najnowsze zdjęcia satelitarne NASA.

Ogromne ogniska pożarów w Rosji. Zdjęcie satelitarne NASA, 17 kwietnia 2022

Rosja płonie, wybuchły pożary lasów widoczne na zdjęciach NASA, kwiecień 2022

Z powodu pożarów zniszczonych i uszkodzonych zostało kilkadziesiąt domów, spłonęły również samochody - podaje TJournal. Aktualnie obszar pożaru jest już dwukrotnie większy od tego notowanego w tym samym okresie w ubiegłym roku. Na terytoriach Woroneża, Kaliningradu, Samary, Kurganu, Tiumenia, Swierdłowska, Omska, Amuru, Zabajkalska, Chabarowska, Krasnojarska, Chakasji, Tuwy i Buriacji całkowicie zakazano wstępu do lasów, a także wjazdu pojazdów.

Skutki pożarów w Rosji, kwiecień 2022

Zdjęcia satelitarne ujawniają, że Nowosybirsk, Omsk i Krasnojarsk są otoczone pożarami. Ogień zbliżył się już do osad. Mieszkańcy miast widzą z okien lasy w płomieniach, a na wsiach ogień niszczy doszczętnie duże połacie ulic i budynków. Na osiedlach występuje silne zadymienie. Miejscami jest wielokrotnie przekroczona zawartość szkodliwych substancji w powietrzu.

Liczne ogniska pożarów wykrytych w Rosji przez satelitę NASA, 19 kwietnia 2022

Ogromne pożary lasów w Rosji, zdjęcia i nagrania, kwiecień 2022

Zdaniem Rosjan, władze nie reagują na sytuację i po prostu pozostawili ludzi samych z płonącymi lasami i trawami. Obywatele Rosji zaczęli aktywnie pisać o tym na portalach społecznościowych.

Pożar wsi Melkombinat koło Kańska widoczny z drona. Liczba spalonych domów sięga kilkudziesięciu

W sumie od początku tegorocznego sezonu pożarowego w Rosji ogień objął już 43 tys. ha. Wybuchło ponad 780 pożarów lasów, a na tym jeszcze nie koniec.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!