| |
Zagrożenie!
W prognozach podmuch wiosny. Temperatury przekroczą 14-19 stopni. Ocieplenie będzie częściej wracać

W prognozach podmuch wiosny. Temperatury przekroczą 14-19 stopni. Ocieplenie będzie częściej wracać

Minione gwałtowne i krótkie wiosenne ocieplenie w południowej połowie Polski do 14-19 st. C. bardzo nas rozochociło w kierunku poszukiwania kolejnych dni z ciepłą wiosną. Pytacie, kiedy temperatury na dłużej wzrosną i czy możemy liczyć na trwalsze nastanie temperatur na poziomie kilkunastu st. C. Pocieszający jest fakt, że w prognozach w drugiej dekadzie marca 2023 widać następne dni z wiosennymi temperaturami, ale na stabilność warunków pogodowych i trwalsze ocieplenie nadal nie możemy liczyć. Sprawdźmy, kiedy wróci wiosna i będzie cieplej.

Ciepłe dni wrócą do Polski. Prognozowana anomalia temperatury 14 marca 2023

Będzie podmuch ciepłej wiosny, wrócą wysokie temperatury do Polski, prognoza anomalii 14 marca 2023

W miony piątek 10.03 w południowej połowie Polski mogliśmy poczuć termiczny oddech wiosny. Temperatury w wielu regionach wzrosły do 14-19 st. C. Najcieplej, tak jak prognozowaliśmy było w Małopolsce w Tarnowie. Na tamtejszej stacji IMGW zanotowano dokładnie 19,1 st. C. Z kolei na naszej stacji meteorologicznej w Rzeszowie zanotowaliśmy 16,6 st. C. Było więc bardzo ciepło i wiele osób od razu zaczęło mieć lepsze samopoczucie. Niestety teraz, gdy piszemy te słowa, to w podanych miastach sypie śnieg. To tylko uzmysławia nam w jakim klimacie żyjemy - klimacie umiarkowanym o nieumiarkowanych wahaniach.

Duży kontrast temperatury i powiew ciepłej wiosny na południu Polski. Zanotowane temperatury maksymalne, 10 marca 2023

Ciepła wiosna będzie wracać do Polski, temperatury przekroczą 15-19 st. C. w drugiej dekadzie marca 2023, pomiary temperatury

Kontrast temperatury między najcieplejszym regionem Polski w rejonie Tarnowa, a najchłodniejszym w rejonie Suwałk przekroczył 21 st. C. Zima dosłownie walczyła z wiosną na obszarze kraju. Aktualnie w całej Polsce temperatury spadły, ponadto na południu i południowym wschodzie pada śnieg, a w nocy ponownie chwyci mróz. "Wczoraj ponad 17 st. C., a dziś..." - napisała do naszej redakcji Adrianna i przesłała stosowne zdjęcie.

Wczoraj o tej porze kilkanaście stopni, a obecnie śnieżyca w rejonie Mielca na Podkarpaciu, 11 marca 2023. Foto: Adrianna Czajkowska

Zima wróciła po powiewie ciepłej wiosny, śnieżyce nad Polską, zdjęcie opadów na Podkarpaciu, 11 marca 2023

Pogoda dosłownie więc szokuje w ostatnich kilkudziesięciu godzinach w wielu regionach Polski.

Wiosenne ocieplenie w prognozach. Aktualnie przewidywana temperatura w Polsce, 14 marca 2023

Będą dni z wiosenną temperaturą w Polsce, prognoza temperatury 14 marca 2023

Na szczęście w prognozach w trakcie drugiej dekady marca widać kolejne dni z temperaturami na poziomie kilkunastu st. C., miejscami powyżej 14-19 st. C., ale nadal warunki pogodowe będą zmienne pod względem temperatur i opadów, bo wszystko będzie zależne od kierunku napływu masy powietrza przy utrzymującej się cyrkulacji strefowej. Nadal bowiem będą okresami wracać ujemne temperatury w nocy, jak również okresami pojawiać się opady śniegu i deszczu ze śniegiem, jak również będą okresy z wiosennymi temperaturami oraz przelotnymi opadami deszczu i burzami. Możliwe są również dni z silniejszym wiatrem.

Możliwe wiosenne temperatury w co najmniej kilku regionach Polski. Prognozowana aktualnie temperatura na 17 marca 2023

Kiedy będą wiosenne temperatury w Polsce i przestanie padać śnieg, prognoza temperatury 17 marca 2023

Z uwagi na utrzymującą się cyrkulację strefową niosącą bardzo zmienną pogodę rekomendujemy aby śledzić najnowsze prognozy dla wskazanych regionów, gdyż nadal czeka nas sporo zjawisk atmosferycznych w tym wahań temperatur. Trwalszego ocieplenia jeszcze nie widać, ale dni z wiosenną temperaturą będą wracać coraz częściej.

Wstępnie prognozowane wiosenne ocieplenie w Polsce, 18 marca 2023

Będą wiosenne temperatury w Polsce, prognoza ocieplenia 18 marca 2023

Podane terminy z kolejnymi wyższymi temperaturami w Polsce, w tym z ich zasięgiem nadal są wstępne i mogą się zmienić +/- około 1 dzień. Nie zmienia to jednak faktu, że dni z termiczną wiosną będą coraz częściej wracać i znowu poczujemy oddech oczekiwanej wiosny, ale nie jest to jeszcze trend stały. Więcej podamy w naszej najnowszej prognozie długoterminowej na którą zapraszamy już w niedzielę 12.03.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!