| |
Zagrożenie!
W nocy klin wyżowy nad Polską. Burze nie wystąpią. Temperatura spadnie poniżej 8 stopni

W nocy klin wyżowy nad Polską. Burze nie wystąpią. Temperatura spadnie poniżej 8 stopni

Przed nami okres ustabilizowania warunków atmosferycznych w Polsce. Pogoda w nocy 30/31 sierpnia 2022 upłynie pod znakiem dominacji klina wyżowego związanego z wyżem znad Morza Norweskiego. Do kraju będzie napływać coraz chłodniejsze powietrze polarnomorskiego. Burze nie wystąpią. Wiatr będzie słaby, okresami i miejscami wystąpi niemal cisza atmosferyczna, a deszcz może pokropić tylko punktowo na południu i na wybrzeżu. Temperatury najniższe będą w rejonach podgórskich.

Klin wyżowy nad Polską. Mapa rozkładu ośrodków barycznych w Europie, noc 30/31.08

Pogoda w nocy 30/31 sierpnia 2022, klin wyżowy nad Polską

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie nad Polską będzie umiarkowane i duże z rozpogodzeniami do małego. Duże zachmurzenie aktualnie zalegające w pasie środkowej Polski, w nocy przemieści się nad dzielnice południowe, a w pasie północnej Polski będzie się wypogadzać, jedynie lokalnie na wybrzeżu zachmurzenie będzie okresami większe.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 18:15 przed nastaniem wieczoru i nocy

Pogoda noc 30/31 sierpnia 2022 zachmurzenie w Polsce

Na ogół bez opadów, tylko punktowo na wybrzeżu oraz w drugiej połowie nocy lub nad ranem na południu może się zdarzyć słaby i przelotny deszcz. Opady te będą jednak bardzo nieliczne, lokalne i symboliczne.

Prognozowane zachmurzenie nad Polską o godzinie 05:00, noc 30/31 sierpnia 2022

Pogoda noc 30/31 sierpnia 2022, mapa opadów i zachmurzenia

To będzie jeszcze noc na ogół z umiarkowanymi temperaturami, aczkolwiek miejscami zrobi się już zdecydowanie chłodniej. Spodziewamy się temperatury minimalnej, od 6-9 st. C. miejscami w rejonach podgórskich, na Mazurach i Podlasiu, do 10-15 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura minimalna w Polsce, noc 30/31 sierpnia 2022

Pogoda w nocy 30/31 sierpnia 2022, temperatura w Polsce

Prognozowany zakres spadku temperatur sprawi, że nad ranem temperatura w Polsce będzie już przeważnie na lekko ujemnej anomalii klimatycznej. To będzie dopiero wstęp do większego ochłodzenia spodziewanego na początku września.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 31 sierpnia 2022 nad ranem

Pogoda w Polsce i Europie, prognoza anomalii temperatury, 30/31 sierpnia 2022

Jutro 31.08 temperatury maksymalne w Polsce będą przeważnie oscylować na poziomie 19-23 st. C. Nieco chłodniej będzie miejscami nad morzem oraz w rejonach podgórskich.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!