| |
Zagrożenie!
W niedzielę rozproszone burze w Polsce. Spadnie deszcz, grad i krupa śnieżna. Gdzie jest burza 10.04.2022

W niedzielę rozproszone burze w Polsce. Spadnie deszcz, grad i krupa śnieżna. Gdzie jest burza 10.04.2022

Nad Polskę napływa w niedzielę 10.04 chłodna i wilgotna masa powietrza arktycznego o cechach morskich. Z upływem dnia, zwłaszcza po południu ponownie spodziewamy się rozwoju rozproszonej konwekcji. Część komórek burzowych może wygenerować wyładowania atmosferyczne oraz przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej lub drobnego gradu. Burze na ogół będą słabe i krótkotrwałe, w ich rejonie spodziewany jest również silny wiatr. Sprawdźmy, gdzie jest burza.

Zdjęcie satelitarne Polski z godziny 10:35 z zaznaczonym obszarem szczególnie narażonym po południu na rozproszone przelotne opady i lokalne burze

Burze w Polsce, gdzie jest burza 10 kwietnia 2022, będzie deszcz, grad i krupa śnieżna

Głównym zagrożeniem podczas spodziewanych lokalnych burz, będą silne porywy wiatru oraz krótkotrwałe intensywne opady o ograniczonym zasięgu. Mogą one chwilowo pogorszyć widzialność i warunki drogowe. Największe prawdopodobieństwo burz przypadnie na godziny popołudniowe, zwłaszcza w północnej połowie Polski.

Prognoza zasięgu przelotnych rozproszonych opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 17:00, 10 kwietnia 2022

Pogoda. Gdzie jest burza 10 kwietnia 2022, mapa opadów w Polsce

Wówczas dojdzie do inicjacji rozproszonej konwekcji, czyli powstawania chmur kłębiastych. Będzie temu sprzyjać adwekcja chłodnego i wilgotnego powietrza arktycznego o cechach morskich, a także duży pionowy kontrast termiczny pomiędzy dolną i środkową troposferą.

Prognozowana trajektoria wsteczna napływającego powietrza do Warszawy, 10 kwietnia 2022

Gdzie jest burza 10 kwietnia 2022 w Polsce, prognoza opadów i burz

Między rozproszonymi komórkami burzowymi, będą obszary pogodne, a to oznacza, że pojawią się również warunki do powstania miejscami tęczy, jak również do obserwacji malowniczych chmur z większych odległości. W rejonie przejścia opadów, temperatury chwilowo spadną o co najmniej kilka stopni.

Prognoza burz dla Polski, 10 kwietnia 2022

Prognoza burz, gdzie jest burza 10 kwietnia 2022 w Polsce

Dzisiejsze burze nie będą silne, dlatego nie został wydany pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego. Nie zmienia to jednak faktu, że wkroczyliśmy już w sezon burzowy o czym świadczy ich coraz częstsze występowanie nad Polską.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!