| |
Zagrożenie!
Upał w Katarze nadal występuje. Temperatura osiąga 34 stopnie. Wiemy, jaka pogoda będzie podczas mundialu

Upał w Katarze nadal występuje. Temperatura osiąga 34 stopnie. Wiemy, jaka pogoda będzie podczas mundialu

W Katarze 20 listopada rozpoczną się mistrzostwa świata w piłce nożnej i potrwają do 18 grudnia 2022. Przed rozpoczęciem mundialu nadal notowany jest upał w tym niewielkim kraju. Temperatury w ostatnich dniach dochodziły do 32-37 st. C. Aktualnie wahają się na poziomie 32-34 st. C. Mamy więc nadal falę upałów, która nie zniknie na początku mistrzostw. Sprawdźmy, jakiej pogody możemy oczekiwać w czasie mundialu - najważniejszego piłkarskiego wydarzenia na świecie.

Fala upałów nadal występuje w Katarze. Prognozowana temperatura na Półwyspie Arabskim, 16 listopada 2022

Fala upałów w Katarze, jaka pogoda w czasie mundialu, listopad i grudzień 2022

Najnowsze prognozy wskazują, że do końca listopada upał będzie się utrzymywał na znacznym obszarze Arabii Saudyjskiej, Omanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i to ciepłe rozgrzane powietrze okresami sięgnie Kataru, ale nie będą notowane ekstremalne temperatury. 

Prognozowana temperatura na Bliskim Wschodzie w tym w Katarze, 20 listopada 2022

Pogoda w Katarze podczas mundialu, czy będzie upał, prognoza temperatury 20 listopada 2022

W najbliższą niedzielę 20.11 w dniu rozpoczęcia mistrzostw świata, temperatura maksymalna w Katarze może sięgnąć około 26-30 st. C. Będzie to więc typowy dzień polskiego lata. Opady i burze nie są przewidywane.

Prognozowana temperatura w Katarze i na całym Półwyspie Arabskim, 24 listopada 2022

Pogoda na mundialu w Katarze, prognoza temperatury 24 listopada 2022, czy będzie upał

Prognozy długoterminowe z operacyjnymi wyliczeniami numerycznymi wskazują w Katarze temperatury maksymalne między 20-30 listopada najczęściej na poziomie 26-31 st. C. z tendencją spadkową pod koniec miesiąca. Większych opadów również nie widać, być może zdarzy się co najwyżej lokalny i nieliczny przelotny deszcz w rejonie Kataru.

Prognozowana temperatura w Katarze, 30 listopada 2022

Jaka pogoda w Katarze w czasie mundialu, najnowsze prognozy temperatury 30 listopada 2022

Generalnie więc warunki do gry w piłkę nożną będą bardzo podobne do tych, jakie znamy w Polsce, czy w Europie na początku lata, czy późnej coraz cieplejszej jesieni. Można powiedzieć, że nawet będą lepsze, bo wilgotność powietrza też nie jest obecnie wyjątkowo wysoka. W ostatnim dniach wilgotność powietrza w Katarze wahała się najczęściej na poziomie 30-55%, czyli był komfort pod tym względem. Najnowsza pogoda na grudzień 2022 dla Kataru przewiduje dodatnią anomalie temperatury na poziomie około 1-1,5 st. C. względem normy. Temperatury maksymalne będą najczęściej wahać się na poziomie 29-22 st. C. Nie będą to więc ekstremalne warunki do gry w piłkę nożną, a zbliżone do tych, w jakich grają reprezentacje w ciepłej porze we własnych krajach.

Prognozowana anomalia temperatury na Bliskim Wschodzie i Katarze, grudzień 2022

Pogoda w Katarze w czasie mundialu, prognoza temperatury grudzień 2022

Aktualna amerykańska prognoza sezonowa wskazuje grudzień w Katarze, jako miesiąc lekko suchy. Anomalia opadów ma być nieznacznie poniżej normy. Średnia suma opadów w grudniu w Doha to zaledwie 12 mm. Większość dni jest zatem pogodna, a przelotny deszcz jest bardzo rzadki, jak na polskie warunki klimatyczne.

Prognozowana anomalia opadów na Bliskim Wschodzie i Katarze, grudzień 2022

Jaka pogoda w czasie mundialu w Katarze, najnowsza prognoza opadów i temperatury, listopad i grudzień 2022

Krótko mówiąc - warunki pogodowe Katarze dla piłkarzy będą niezłe. Początkowo może być lekki upał, a później temperatury nieco spadną. Będzie chwilami gorąco i ciepło bez ekstremów. Na pogodę reprezentacje nie będą więc mogły zrzucić niepowodzenia. Życzymy Polakom sukcesu.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!