| |
Zagrożenie!
Upał ogarnie Europę. Temperatura przekroczy 40 stopni. Żar przez wiele dni utrzyma się w Polsce

Upał ogarnie Europę. Temperatura przekroczy 40 stopni. Żar przez wiele dni utrzyma się w Polsce

Coraz wyższe temperatury w najbliższych dniach będą notowane na znacznym obszarze Europy. Ciepłe powietrze dotrze również na północ do Krajów Nadbałtyckich, gdzie pogoda będzie zachęcać do plażowania nad Bałtykiem. Fala upałów stopniowo zaznaczy się również w Polsce. Temperatura w naszym kraju wzrośnie do około 30-38 st. C., ale będą również regiony z temperaturą powyżej 40 st. C. Przerywnikiem będą okresami przelotne opady i burze, jednak te zjawiska w Polsce będą jeszcze rozproszone i często nieliczne.

Prognozowane maksymalne temperatury w Europie, jakie mogą wystąpić między 25 czerwca i 5 lipca 2022

Upał ogarnie Europę, temperatura przekroczy 40 stopni. Fala upałów przez wiele dni utrzyma się w Polsce na przełomie czerwca i lipca 2022

Powyższa prognoza amerykańskiego modelu GFS ma tendencję do zaniżania temperatur maksymalnych, dlatego miejscami upał może być większy, ale dość poprawnie oddaje zasięg ciepłego powietrza. Jak widać, upał pojawi się także na Litwie, Łotwie oraz w Estonii. Słoneczna pogoda będzie sprzyjać kąpielom w Bałtyku na początku sezonu wakacyjnego. Do słońca może być bardzo przyjemnie. Z przytupem ruszył sezon na bałtyckim wybrzeżu Litwy.

Ciepły i słoneczny początek wakacji na wybrzeżu Litwy, 24 czerwca 2022

Przełom czerwca i lipca przyniesie okresami silny upał ponownie miejscami na południu Hiszpanii i Portugalii, a także we Włoszech, w tym na Sardynii oraz w rejonie pogranicza Węgier, Rumunii i Serbii. Temperatura na tym obszarze w niektórych dniach może osiągnąć lub przekroczyć 39-42 st. C. Gorąco zrobi się nawet w Skandynawii, gdzie o upale mówi się już przy temperaturze przekraczającej 27-28 st. C., zwłaszcza w Finlandii.

Prognozowana anomalia temperatury w Europie, za okres 24 czerwca - 4 lipca 2022

Fala upałów w Europie, temperatura przekroczy 40 stopni, upał również w Polsce, prognoza anomalii do 4 lipca 2022

Fala upałów obejmie Polskę

Upał ponownie wrócił do Polski, aczkolwiek nie objął od razu całego kraju. Temperatury przekraczające 30-31 st. C. znowu zanotowaliśmy na zachodzie i południowym zachodzie. W kolejnych dniach upał rozszerzy się w głąb Polski.

Prognozowany upał w Polsce, 25 czerwca 2022

Upał i fala upałów obejmie Polskę, prognoza temperatury, 25 czerwca 2022

W sobotę 25.06 temperatury osiągające 30-31 st. C. zanotujemy miejscami, zwłaszcza od województwa pomorskiego przez kujawsko pomorskie, częściowo zachodniopomorskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie po małopolskie, podkarpackie i śląskie. W pozostałych regionach również będzie gorąco, jedynie miejscami w dzielnicach zachodnich może być chłodniej, z uwagi na możliwe przelotne opady i lokalne burze.

Upał prognozowany w Polsce, 26 czerwca 2022

Fala upałów w Polsc i Europie, temperatura 26 czerwca 2022

Upał w niedzielę 26.06 obejmie niemal całą Polskę, gdyż zanotujemy w wielu regionach maksymalnie, do 29-34 st. C.

Prognozowany upał w Polsce, 27 czerwca 2022

Upał w Polsce, prognoza temperatury 27 czerwca 2022

Upalnie zapowiada się również początek nowego tygodnia. Temperatura w poniedziałek 27.06 wzrośnie w Polsce, do około 30-35 st. C. Spodziewamy się miejscami również tropikalnych nocy, czyli takiego okresu, gdy temperatura minimalna nie spada poniżej 20 st. C. O temperaturach na kolejne dni, będziemy informować w najnowszych naszych prognozach. Jeżeli macie urlop, to planujcie wypoczynek nad wodą, aby przetrwać ten trudny okres wysokich temperatur.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Wojtek

Dziś na noc Bendom Burze

24 czerwiec 2022 - 20:50
Odpowiedz