| |
Zagrożenie!
Upał na południu sięga 34 stopni. Silne ocieplenie wkroczy do Polski. Na taką wiosnę czekamy

Upał na południu sięga 34 stopni. Silne ocieplenie wkroczy do Polski. Na taką wiosnę czekamy

Do Polski wkracza zapowiadane silne ocieplenie, które przyniesie w najbliższych dniach podmuch suchej i prawdziwej kwitnącej wiosny na którą wiele osób czeka z niecierpliwością. Z kolei na południu Europy pojawia się miejscami upał z temperaturą sięgającą 34 st. C., który jednak w kwietniu do naszego kraju nie dotrze, ale mimo to zrobi się wyraźnie cieplej przed kolejną falą chłodu, jaka nastąpi w trakcie nowego tygodnia. Sprawdźmy, jakie temperatury wystąpią i do kiedy będzie ciepło.

Upał na południu Europy. Prognozowana temperatura i zasięg adwekcji powietrza na wysokości 1,5 km w Hiszpanii i Portugalii, 25 kwietnia 2023

Upał na południu sięga 34 st. C., silne ocieplenie wkracza do Polski, do kiedy będzie ciepło przed falą chłodu, kwiecień 2023

W ostatnich dniach na południu Europy pojawił się zapowiadany upał z temperaturą miejscami do 31-34 st. C. Takie wartości zanotowano na południu Portugalii, Hiszpanii oraz na Cyprze. W tych krajach można już poczuć okresami powiew lata. Wśród najcieplejszych miejscowości znalazły się Lefkoniko, Tymbu, Montijo i Cordoba. Okresy gorącej i upalnej pogody w tej części kontynentu będą kontynuowane również w kolejnych dniach.

Aktualnie prognozowany upał na Półwyspie Iberyjskim, 29 kwietnia 2023

Fala upałów na południu Europy, ocieplenie wiosenne wkracza do Polski, prognoza temperatury kwiecień 2023

Pierwszy upał w kwietniu potrafi się pojawić także Polsce, ale w tym roku tak nie będzie. Zanim wystąpi kolejny chłodniejszy okres, to wcześniej czeka nas oczekiwane znaczne ocieplenie, bo temperatury miejscami osiągną lub przekroczą w najbliższych dniach około 18-22 st. C. To już wartości bardzo przyjemne i zachęcające do aktywności na świeżym powietrzu. Wreszcie pojawią się warunki do prac pielęgnacyjnych w ogrodach i nie tylko.

Prognozowana temperatura w Polsce, 21 kwietnia 2023

Silne ocieplenie wkracza do Polski, na taką wiosnę czekamy, prognoza temperatury 21 kwietnia 2023

Po odsunięciu niżu górnego dostajemy się bezpośrednio pod wpływ antycyklonu, który przyniesie znaczną poprawę pogody, w tym wzrost temperatury, brak większych opadów i co najmniej kilkudniowy okres suchej pogody w wielu regionach. Nieco niższe temperatury utrzymają się głównie nad morzem oraz w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura  w Polsce, 22 kwietnia 2023

Wiosenne ocieplenie, na taką pogodę czekamy, prognoza temperatury 22 kwietnia 2023

Szczególnie przyjemnie zapowiada się najbliższy weekend, gdy niemal w całym kraju temperatury będą bardzo wiosenne. Miejscami, zwłaszcza w niedzielę 23.04 temperatury mogą osiągnąć lub przekroczyć 20 st. C. Niektóre wiązki sugerują lokalnie nawet do około 21-23 st. C. Jeśli tak się stanie, to zanotujemy nową najwyższą temperaturę w Polsce w tym roku, która do tej pory wynosi 22,1 st. C. i pochodzi z Tarnowa z marca.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 23 kwietnia 2023

Ciepły weekend 22-23 kwietnia 2023 w Polsce, prognoza temperatur

Pogoda od zachodu zacznie się zmieniać w Polsce już w najbliższą niedzielę 23.04, gdy wkroczy strefa frontowa i do poniedziałku 24.04 obejmie pozostałe regiony kraju, gdzie pojawią się miejscami przelotne opady i burze. Utrzymają się jednak wiosenne temperatury. Ochłodzenie w całym kraju pojawi się około 25-28 kwietnia. Jego skala nadal jest kwestią otwartą, dlatego na dokładne jego prognozy przyjdzie jeszcze stosowna pora.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!