| |
Zagrożenie!
Ulewy i śnieżyce przejdą przez Polskę. Płytki niż z frontem załamie pogodę. Warunki na drogach będą fatalne

Ulewy i śnieżyce przejdą przez Polskę. Płytki niż z frontem załamie pogodę. Warunki na drogach będą fatalne

Warunki atmosferyczne w kolejnych dniach grudnia w Polsce będą bardzo zmienne i dynamiczne. W wielu regionach pojawią się ulewy, a także śnieżyce i okresami opady marznące. Rodzaj opadów będzie uzależniony od zasięgu chłodnej lub cieplejszej masy powietrza, dlatego zalecamy codzienne śledzenie prognoz pogody. Na naszą uwagę w najbliższym czasie zasługuje szczególnie okres między 6-7 grudnia, gdy płytki niż ze strefą frontową przyniesie w wielu regionach kraju opady różnego rodzaju. Warunki atmosferyczne będą miejscami fatalne. Sprawdźmy, gdzie i kiedy popada.

Prognozowana temperatura nad Polską na wysokości 1,5 km, 6 grudnia 2022 o godzinie 13:00

Płytki niż z frontem załamie pogodę w Polsce, 6-7 grudnia 2022, prognoza temperatury

Do Polski zbliża się strefa frontowa na której utworzy się płytki niż. Już najbliższej nocy z 5/6 grudnia zacznie się nasuwać na południu Polski w głąb kraju w kierunku centrum. Do wtorkowego 06.12 poranka rozpada się szczególnie od Małopolski, Górnego Śląska, Opolszczyzny, częściowo Dolnego Śląska i Podkarpacia po Ziemie Świętokrzyską i miejscami południowe i centralne Mazowsze. W innych regionach, zwłaszcza północno zachodniej Polski popada w tym czasie tylko miejscami i przelotnie.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00, 6 grudnia 2022

Niż z frontem przyniesie deszcz i śnieg w Polsce, mapa opadów 6 grudnia 2022

Z upływem dnia strefa tych opadów nadal będzie się przesuwać na północ i północny wschód w głąb kraju. W rejonach podgórskich deszcz przejdzie w mokry dość intensywny śnieg, szczególnie w rejonie Podhala i Tatr, Beskidu Żywieckiego i Kotliny Kłodzkiej. Śnieg popada również w drugiej połowie dnia w Bieszczadach.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 16:00, 6 grudnia 2022

Niż i front w Polsce, gdzie spadnie śnieg i deszcz, dokładna prognoza opadów 6 grudnia 2022

Na ogół będą przeważać opady śniegu, lokalnie przejściowo deszczu ze śniegiem i śniegu w rejonach podgórskich, ale w trakcie upływu drugiej połowy dnia, coraz częściej mokry śnieg może zacząć również padać w głębi Górnego Śląska.

Prognoza zasięgu opadów i ich rodzaju, do godziny 22:00, 6 grudnia 2022

Front atmosferyczny przyniesie załamanie pogody w Polsce, mapa opadów 6 grudnia 2022 wieczorem

Do końca dnia rozpada się w wielu regionach kraju, przy czym na północnym wschodzie deszcz coraz bardziej pod wieczór zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. Niż przesuwając się na froncie na północny wschód, w ciągu kolejnej doby 6/7 grudnia zacznie również z północnego zachodu w głąb kraju zaciągać coraz chłodniejsze powietrze, co oznacza, że po opadach deszczu w wielu regionach pojawią się również przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu i to nie tylko w rejonach podgórskich. Lokalnie przejściowo mogą wystąpić również opady marznące.

Prognoza opadów w Polsce, do godziny 07:00, 7 grudnia 2022

Gdzie spadnie śnieg i deszcz w Polsce, mapa opadów 7 grudnia 2022

W środę 07.12 z upływem dnia, z zachodu na wschód Polski będzie się przemieszczał front atmosferyczny. Przyniesie on w wielu regionach kraju przelotne opady śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem i deszczu. Z uwagi na adwekcję chłodniejszego powietrza w dolnej i środkowej atmosferze mają jednak przeważać na ogół opady mokrego śniegu. Miejscami w tym czasie krajobrazy mogą się zabielić, ponadto w niektórych regionach powstanie kilkucentymetrowa pokrywa śnieżna, lokalnie grubsza, zwłaszcza w północnych regionach kraju. Pogoda będzie dynamiczna, zalecamy w najbliższych dniach uważne śledzenie prognoz, bo mimo zmienności będziemy szli w kierunku nastania okresu zimowego szczególnie w trakcie drugiej dekady grudnia.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!