| |
Zagrożenie!
Ulewa przejdzie przez Polskę. Deszcz popsuje Sylwestra. Miejscami spadnie do 50 mm wody

Ulewa przejdzie przez Polskę. Deszcz popsuje Sylwestra. Miejscami spadnie do 50 mm wody

Przed nami jedna z najważniejszych nocy w roku do jakich możemy zaliczyć Sylwestra, gdy będziemy witać Nowy Rok 2022. Zapowiada się ciepła noc 31.12/01.01, bo wszędzie z temperaturą dodatnią, a na zachodzie i południowym zachodzie Polski nawet z wartościami 10-12 stopni C. Sylwestra miejscami popsuje nam jednak deszcz związany z pojawieniem się ulewy, jaka przejdzie przez Polskę między 30 grudnia i 1 stycznia. Miejscami w tym czasie spadnie do 50 mm wody. Spodziewamy się również wzrostu poziomu wody w rzekach. Sprawdźmy dokładną prognozę opadów deszczu w Polsce niemal godzina po godzinie.

Deszczowo pożegnamy stary i powitamy nowy rok. Ulewa przejdzie przez Polskę. Prognoza zasięgu opadów w Europie, od 30 grudnia, do 1 stycznia 2022. ECMWF

Deszcz popsuje Sylwestra i powitanie Nowego Roku 2022. Ulewa przejdzie przez Polskę. Dokładna prognoza opadów

Pierwsza strefa omawianych opadów deszczu właśnie wkracza do Polski z zachodu. W ciągu nocy opady będą się stopniowo przesuwać na wschód i południowy wschód kraju. Zasięg i natężenie opadów możemy sprawdzać na żywo korzystając z danych radaru opadów.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Sylwestra w Polsce, do godziny 10:00

Ulewa przejdzie przez Polskę, deszcz popsuje zabawę sylwestrową i powitanie Nowego Roku 2022. Dokładna godzinowa prognoza opadów deszczu

W piątek 31.12 przed południem opady deszczu, będą się rozciągać, od Wybrzeża przez centrum po Podkarpacie, Małopolskę i początkowo Śląsk. Opady będą związane z niżem Tobias przemieszczającym się na przełomie starego i nowego roku znad Danii przez Bałtyk w kierunku Rosji. Z niżem są związane 3 fronty atmosferyczne. Każdy z nich zaznaczy się opadami deszczu w naszym kraju.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 22:00, 31 grudnia 2021

Ulewa i deszcz w Sylwestra w Polsce. Godzinowa prognoza opadów na mapach pogodowych, 31 grudnia 2021 i 1 stycznia 2022

Po południu front odsunie się za naszą wschodnią granicę, ale wieczorem oraz w noc sylwestrową nasunie się kolejny front z opadami deszczu. Opady w nocy, będą się przesuwać z północy przez centrum na południowy wschód Polski.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce o północy w czasie powitania Nowego Roku 2022

Prognoza opadów deszczu w Sylwestra, noc 31 grudnia 2021 - 1 stycznia 2022

W sobotę 1 stycznia 2022, a więc w Nowy Rok opady deszczu na wschodzie i południowym wschodzie będą zanikać. W tym czasie w wielu regionach Polski spadnie 10-25 mm wody, a miejscami na południu, zwłaszcza w rejonach podgórskich Małopolski, Podkarpacia i Śląska do 30-50 mm wody.

Prognozowana suma opadów w Polsce, do 1 stycznia 2022. ICON

Ulewa w Polsce. Prognoza sumy opadów w Polsce, do 1 stycznia 2022

Opady między 30 grudnia i 1 stycznia wystąpią w kilku okresach, ale mimo to spowodują lokalne podtopienia ze względu na liczne roztopy, jakie powstają po wcześniejszych opadach śniegu.

Prognozowana suma opadów, do 1 stycznia według modelu ARPEGE

Deszczem powitamy Nowy Rok 2022, prognoza opadów deszczu w Polsce, od 30 grudnia, do 1 stycznia 2022

Przygotowaliśmy specjalną animację prognozy opadów deszczu w Polsce. Zobaczcie, godzina po godzinie, kiedy i gdzie będzie padać. Godzina i data znajduje się w górnym prawym roku.

Wzrośnie poziom wody w rzekach

Z uwagi na prognozowane opady deszczu i postępujące roztopy szczególnie na południu kraju zwiększy się poziom wody w rzekach. Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia IMGW wydało dla Kotliny Jeleniogórskiej, Kłodzka oraz wszystkich południowych powiatów województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Ostrzeżenia hydrologiczne obowiązują także w Polsce centralnej. Na Wiśle na odcinku od ujścia Narwi do zbiornika Włocławek możliwe są lokalne wzrosty poziomu wody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!