| |
Zagrożenie!
Ulewa i powódź błyskawiczna w powiecie myślenickim w Małopolsce. Woda wdarła się do domów (zdjęcia, video)

Ulewa i powódź błyskawiczna w powiecie myślenickim w Małopolsce. Woda wdarła się do domów (zdjęcia, video)

W naszej prognozie na dziś 19 sierpnia 2020 zapowiadaliśmy możliwe lokalne ulewy, w tym szczególnie w Małopolsce. Wygląda na to, że niestety prognoza pogody sprawdziła się co do joty. O zalaniach i powodzi błyskawicznej informują mieszkańcy powiatu myślenickiego. W wyniku nawalnych opadów deszczu woda wdarła się do domów! Sytuacja jest dramatyczna w rejonie Myślenic. Nawalne opady deszczu najbardziej spustoszyły Glichów i Lipnik w gminie Wiśniowa oraz Zasań, Trzemeśnię i Porębę w gminie Myślenice i Kornatkę (gmina Dobczyce). Woda wdarła się do kilkudziesięciu budynków. Lokalne potoki wystąpiły z koryta i wdarły się na pobliskie posesje. 

Ulewa i powódź błyskawiczna w powiecie myślenickim w województwie małopolski. Skutki ulewy i nawalnych opadów deszczu w gminie Wiśniowa

Ulewa powódź błyskawiczna powiat myślenicki w Małopolsce, gmina Wiśniowa 19 sierpnia 2020

Sytuacja w gminie Wiśniowa po ulewie w Małopolsce jest dramatyczna

Na przykładowym filmie widać ogrom wody wdzierającej się do domu mieszkańców w czasie powodzi błyskawicznej. Zobaczcie, jak woda sekunda po sekundzie wdziera się do domu. W przypadku takiego żywiołu jesteśmy dosłownie bezbronni.

Większość interwencji jednostek straży pożarnej w powiecie myślenickim dotyczyła wypompowywania wody z zatopionych posesji i budynków, a także zalanych dróg.

DobraPogoda24, Gmina Wiśniowa


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!