| |
Zagrożenie!
Potężna ulewa, grad i powódź w Boliwii. Co najmniej 4 osoby zginęły w Sucre

Potężna ulewa, grad i powódź w Boliwii. Co najmniej 4 osoby zginęły w Sucre

Coraz częstsze ekstremalne zjawiska pogodowe dają o sobie znać w różnych regionach świata. Z Boliwii dotarły informacje o potężnej ulewie, gradobiciu i powodzi w Sucre - konstytucyjnej stolicy tego kraju, położonej na wysokości 2700-2810 m n.p.m. 4 stycznia 2021 roku nad miastem przeszła potężna ulewa z gradem. Nawalny deszcz doprowadził do powstania powodzi błyskawicznej. Zginęło co najmniej 4 osoby, a 6 uznano za zaginione (3 dzieci i 3 dorosłych). Policjanci i strażacy uratowali 14 osób z objawami hipotermii. Ulewny deszcz i grad, a także powstała fala powodziowa, uszkodziły samochody osobowe, ciężarówki i domy. Ponadto stragany kupców z Mercado Campesino zostały zmiecione.

Potężna ulewa, grad i powódź w Boliwii. Sucre - 4 stycznia 2021

Potężna ulewa, grad, powódź, burza w Boliwii. Sucre, 4 stycznia 2021

Skutki ulewy i gradobicia w stolicy Boliwii

Burza z ulewnym deszczem i gradem w Sucre trwała przez około 1,5 godziny. W tym czasie powstała powódź błyskawiczna z wodą miejscami sięgającą 1,5 m wysokości.

Fala zabierała wszystko co spotkała na swojej drodze.

„Mamy informacje, że zginęły 4 osoby, 7 osób zostało rannych i jak dotąd jest 6 zaginionych (3 dzieci i 3 dorosłych)” - poinformował na TT, boliwijski minister rządu Eduardo del Castillo.

Na licznych nagraniach widać ludzi porwanych w Boliwii przez falę wody.

Nagrania z Boliwii są przerażające

Innym niedawnym przykładem gradu i powodzi błyskawicznej jest burza z Bejrutu w Libanie.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!