| Szukaj |
Zagrożenie!

Nowa propozycja turystyczna. LOT uruchomia połączenie do Sri Lanki

Dziś 03.11 Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurują regularne połączenia do Sri Lanki. Pierwszy samolot wystartuje z warszawskiego lotniska Chopina po godzinie 14.00. Trasa dzieląca Warszawę ze Sri Lanką liczy prawie 7300 km. Dystans ten samolot Boeing 787 - Dreamliner pokona w ponad 9 godzin, a powrót zajmie ponad 10 godzin. W zależności od wersji, na pokład samolotu wejdzie od 250, do 300 pasażerów. W siatce połączeń zaplanowano trzy rejsy tygodniowo.

Nowy kierunek będzie atrakcją przede wszystkim dla turystów, którzy podczas polskiej zimy szukają ciepła. W listopadzie i grudniu temperatura na wyspie Cejlon często nie spada w ciągu doby poniżej 20 stopni. Istotny jest również wymiar gospodarczy. W inauguracyjnym rejsie wezmą udział przedstawiciele polskich władz, a w stolicy Sri Lanki, Kolombo odbędzie się forum gospodarcze, w którym obecni będą także przedstawiciele lankijskiego rządu. Sri Lanka, to siódme połączenie azjatyckie polskiego przewoźnika.

Sri Lanka, 14 października 2019 roku. Foto: NASA

Sri Lanka turystyka klimat połączenie nowe LOT

Kraj ten znajduje się na wyspie Cejlon, obok Półwyspu Indyjskiego, pomiędzy 5 a 10 równoleżnikiem na północ od Równika. Z tego powodu przez praktycznie cały rok dzień trwa tu 12 godzin. Słońce wschodzi o godz. 6 i zachodzi o godz. 18, a to ogranicza wieczorne zwiedzanie. Ponadto pamiętajmy, że na Sri Lance występują monsuny przynoszące obfite opady deszczu. Pomiędzy monsunami nie występują dłuższe okresy z porą suchą, dlatego pogoda to loteria. Nie należy się jednak tym faktem zbytnio przejmować, bowiem opady niezwiązane z monsunem, to zjawiska typowo konwekcyjne, czyli występują tylko miejscami i przelotnie. To podobna sytuacja do zapowiadanych w Polsce letnich burz, gdy w ciągu dnia często się zdarza, że mimo prognoz nie pada w danej miejscowości, bo zjawiska przechodzą obok.

Polskie Linie Lotnicze LOT latają także między innymi do Singapuru, Tokio i Seulu. W styczniu przyszłego roku przewoźnik zainauguruje regularne połączenia na lotnisko Daxing w Pekinie.

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz