| |
Zagrożenie!
Nowa propozycja turystyczna. LOT uruchomia połączenie do Sri Lanki

Nowa propozycja turystyczna. LOT uruchomia połączenie do Sri Lanki

Dziś 03.11 Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurują regularne połączenia do Sri Lanki. Pierwszy samolot wystartuje z warszawskiego lotniska Chopina po godzinie 14.00. Trasa dzieląca Warszawę ze Sri Lanką liczy prawie 7300 km. Dystans ten samolot Boeing 787 - Dreamliner pokona w ponad 9 godzin, a powrót zajmie ponad 10 godzin. W zależności od wersji, na pokład samolotu wejdzie od 250, do 300 pasażerów. W siatce połączeń zaplanowano trzy rejsy tygodniowo.

Nowy kierunek będzie atrakcją przede wszystkim dla turystów, którzy podczas polskiej zimy szukają ciepła. W listopadzie i grudniu temperatura na wyspie Cejlon często nie spada w ciągu doby poniżej 20 stopni. Istotny jest również wymiar gospodarczy. W inauguracyjnym rejsie wezmą udział przedstawiciele polskich władz, a w stolicy Sri Lanki, Kolombo odbędzie się forum gospodarcze, w którym obecni będą także przedstawiciele lankijskiego rządu. Sri Lanka, to siódme połączenie azjatyckie polskiego przewoźnika.

Sri Lanka, 14 października 2019 roku. Foto: NASA

Sri Lanka turystyka klimat połączenie nowe LOT

Kraj ten znajduje się na wyspie Cejlon, obok Półwyspu Indyjskiego, pomiędzy 5 a 10 równoleżnikiem na północ od Równika. Z tego powodu przez praktycznie cały rok dzień trwa tu 12 godzin. Słońce wschodzi o godz. 6 i zachodzi o godz. 18, a to ogranicza wieczorne zwiedzanie. Ponadto pamiętajmy, że na Sri Lance występują monsuny przynoszące obfite opady deszczu. Pomiędzy monsunami nie występują dłuższe okresy z porą suchą, dlatego pogoda to loteria. Nie należy się jednak tym faktem zbytnio przejmować, bowiem opady niezwiązane z monsunem, to zjawiska typowo konwekcyjne, czyli występują tylko miejscami i przelotnie. To podobna sytuacja do zapowiadanych w Polsce letnich burz, gdy w ciągu dnia często się zdarza, że mimo prognoz nie pada w danej miejscowości, bo zjawiska przechodzą obok.

Polskie Linie Lotnicze LOT latają także między innymi do Singapuru, Tokio i Seulu. W styczniu przyszłego roku przewoźnik zainauguruje regularne połączenia na lotnisko Daxing w Pekinie.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!