| |
Zagrożenie!
Turystyka: Lista najbezpieczniejszych krajów. Nie ma w czołówce Polski

Turystyka: Lista najbezpieczniejszych krajów. Nie ma w czołówce Polski

Planowanie sezonu urlopowego na przyszły 2020 rok już trwa. Warto sprawdzić, które kraje zaliczane są do bezpiecznych, a które do dużego ryzyka. Raport na ten temat przygotowuje International SOS - firma świadcząca usługi w zakresie bezpieczeństwa podróży.

Opublikowała ona coroczną mapę ryzyka na nadchodzący 2020 rok. Mapa powstaje na podstawie danych dotyczących dostępu do usług medycznych i zagrożeń związanych z bezpieczeństwem w czasie podróży - w tym brane jest pod uwagę ryzyko chorób zakaźnych i niestabilna sytuacja polityczna. Ryzyko turystyczne podróży zawiera 5 kategorii, od ryzyka nieznacznego, po ekstremalne.

Lista krajów bezpiecznych i dużego ryzyka turystycznego

Turystyka lista krajów bezpiecznych

Na liście najbezpieczniejszych krajów w 2020 roku znalazła się: Dania i Grenlandia, Finlandia, Islandia, Norwegia, Słowenia, Luksemburg i Szwajcaria. Z kolei miejsca uważane za najbardziej niebezpieczne są porozrzucane po całym świecie i obejmują m.in. Afganistan, Syrię, Liban, Mali, Republikę Środkowoafrykańską i Somalię. Niektóre kraje nie mieszczą się w jednej kategorii, dlatego mają mieszaną ocenę. Meksyk i Kolumbia to przykłady krajów o mieszanych ratingach - niektóre regiony w obu krajach są na średnim poziomie ryzyka, podczas gdy inne stanowią wysokie ryzyko.

Znaczna część krajów europejskich, takich jak Polska, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, a także takie kraje jak, USA, Kanada, Australia i Chiny zostały wymienione w gronie krajów niskiego ryzyka. Znaczna część Afryki to ryzyko średnie i wysokie.

DobraPogoda24, International SOS


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!