| |
Zagrożenie!
Rośnie bilans ofiar tsunami w indonezyjskim mieście Palu

Rośnie bilans ofiar tsunami w indonezyjskim mieście Palu

Wczoraj 28.09 o godz. 12:02 (czasu polskiego) miało miejsce silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7.5. Jego epicentrum znajdowało się na głębokości 10 km w odległości 78 km na północ od indonezyjskiego miasta Palu położonego na wyspie Celebes. Wstrząs wywołał ponad 2 metrową falę tsunami, która uderzyła w miasto.

Zanotowane trzęsienie ziemi w rejonie miasta Palu. Dane USGS

Trzęsienie ziemi Palu Indonezja

Według najnowszego raportu zginęło co najmniej 50 osób. - Nie otrzymaliśmy jeszcze kompleksowych raportów, ponieważ łączność jest ograniczona. Wiele ciał znaleziono wzdłuż linii brzegowej, ale nie znamy ich ostatecznej liczby - poinformował rzecznik rządowej agencji zajmującej się katastrofami Sutopo Purwo Nugroho.

W sieci pojawiło się nagranie z momentem uderzenia tsunami. Na filmie widzimy m.in. samochody stojące wzdłuż wybrzeża. W środku zapewne znajdowali się niczego nieświadomi ludzie, bowiem auta miały włączone światła.

Trzęsienie ziemi uszkodziło również wiele domów. Część z nich uległa zniszczeniu. Lokalne władze wezwały mieszkańców, aby pozostali w bezpiecznych miejscach i nie zbliżali się do uszkodzonych budynków. W lipcu i sierpniu seria trzęsień ziemi zniszczyła wyspę Lombok, położoną kilkaset kilometrów na południowy zachód od Celebesu. Zginęło prawie 500 osób, a przeszło sto tysięcy zostało bez dachu nad głową.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!