| |
Zagrożenie!
Trzy fronty przejdą przez Polskę. Przyniosą burze z gradem i ulewami. Wcześniej podmuch wiosny z temperaturą do 18 stopni

Trzy fronty przejdą przez Polskę. Przyniosą burze z gradem i ulewami. Wcześniej podmuch wiosny z temperaturą do 18 stopni

Warunki pogodowe nie pozwalają nam się nudzić i wymagają ciągłego monitorowania stanu atmosfery. Po silnym ochłodzeniu miejscami z dwucyfrowym mrozem i opadami śniegu, w najbliższych dniach na przełomie marca i kwietnia 2023 spodziewamy się krótkiego wiosennego ocieplenia z temperaturą maksymalną do około 18 st. C., ale również z przelotnymi opadami i lokalnymi burzami z gradem. Będzie to skutek przejścia trzech frontów atmosferycznych. Pierwszy i drugi z zachodu wkroczy do Polski już w czwartek 30.03 i zacznie przynosić przelotne opady miejscami przesuwające się w głąb kraju.

Trzy fronty przejdą przez Polskę. Prognoza układu barycznego nad Europą o godzinie 14:00, 30 marca 2023

Trzy fronty przejdą przez Polskę, będą burze z gradem i ulewnym deszczem, wcześniej wiosenne ocieplenie, prognoza 30 marca 2023

Na powyższej mapie synoptycznej widzimy, że w czwartek 30.03 w ciągu dnia od zachodu Polska dostanie się najpierw pod wpływ ciepłego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Morza Północnego. Za frontem temperatury szczególnie w zachodniej, centralnej i południowej części kraju wzrosną miejscami do 13-18 st. C. i znowu poczujemy wiosenne ocieplenie, ale później w ciągu kolejnej doby zaznaczy się również front chłodny.

Za frontem ciepłym wzrosną temperatury szczególnie na zachodzie, w centrum i południu Polski. Prognozowana temperatura o godzinie 14:00, 30 marca 2023

Fronty nasuną się do Polski, za frontem ciepłym wiosenne temperatury, prognoza 30 marca 2023

W strefie między frontem ciepłym i chłodnym pojawią się miejscami warunki do rozproszonych przelotnych opadów i lokalnych burz, punktowo z niewielkim gradem i ulewnym deszczem. Będzie to konsekwencja przechodzenia stref frontowych, jak również napływu chwiejnego powietrza w którym dojdzie do rozwoju konwekcji.

Prognoza zasięgu przelotnych opadów i możliwych lokalnych burz w Polsce o godzinie 17:00, 30 marca 2023

Trzy fronty przejdą przez Polskę, będą burze z gradem i ulewnym deszczem, prognoza opadów 30 marca 2023

Przelotne opady w godzinach popołudniowych pojawią się miejscami głównie na zachodzie i północy kraju, ale ta strefa w kolejnych godzinach będzie się przesuwać w głąb kraju na wschód i południowy wschód w kierunku centrum i później dalej do wschodniej i południowo wschodniej Polski.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce o godzinie 20:00, 30 marca 2023

Aktywne trzy fronty nad Polską przyniosą burze i opady, prognoza opadów, gdzie popada 30 marca 2023

W czwartek 30.03 główne ryzyko miejscami burz obejmie przede wszystkim dzielnice zachodnie i północno zachodnie, a w innych regionach burze wystąpią co najwyżej lokalnie i nie będą liczne, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju.

Prognoza burz dla Polski i Europy, 30 marca 2023

Prognoza burz dla Polski i Europy, gdzie zagrzmi 30 marca 2023

W ostatnim dniu marca nad Polską pojawi się ostatni z tej serii front atmosferyczny, tym razem front okluzji na którym miejscami również pojawią się przelotne opady deszczu i ewentualne lokalne burze.

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce do końca marca 2023

Burze z gradem i ulewnym deszczem w Polsce na trzech frontach, prognoza sumy opadów do 31 marca 2023

W omawianym okresie w Polsce spadnie na ogół od 1, do około 20 mm wody na m2 ziemi. Zalecamy aby śledzić bieżący zasięg opadów i burz na danych radaru opadów. Wiosenne dwucyfrowe temperatury utrzymają się w wielu regionach kraju, od 30 marca do 1 kwietnia. Dzień później spodziewamy się ponownego ochłodzenia w całej Polsce o czym więcej dowiecie się w naszej najnowszej stosownej prognozie pogody. Dzień wcześniej ochłodzenie obejmie już dzielnice północne i północno zachodnie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!