| |
Zagrożenie!

W Meksyku wystąpiło silne trzęsienie ziemi i wywołało falę tsunami

O godz. 6:49 (czasu polskiego), Meksyk nawiedziło trzęsienie ziemi o sile około 8,1-8.4 stopni w skali Richtera. Amerykański instytut US Geological Survey (USGS) poinformował, że epicentrum wstrząsu wystąpiło pod dnem Oceanu Spokojnego na głębokości 33 km i znajdowało się około 120 kilometrów od miasta Tres Picos w stanie Chiapas.

Meksyk trzęsienie Ziemi

Pierwsze doniesienia mówią o co najmniej 2 ofiarach śmiertelnych w Chiapas. Do wybrzeży Meksyku dotarła fala tsunami, której wysokość nie przekroczyła 70 centymetrów. Ostrzeżenie wydano też dla wybrzeży Gwatemali, Salwadoru, Kostaryki, Nikaragui, Panamy, Hondurasu i Ekwadoru.

Wystraszeni ludzie gromadzący się przed budynkami

Meksyk trzęsienie

Po głównym trzęsieniu pojawiło się sporo mniejszych wstrząsów wtórnych i kilka silniejszych przekraczających 5 stopni w skali Richtera. Trzęsienia ziemi w Meksyku o tej sile nikogo nie dziwią, bowiem kraj ten znajduje się w strefie dużej aktywności sejsmicznej na skutek oddziaływania pięciu płyt tektonicznych.

Zanotowane wstrząsy w pobliżu wybrzeża Meksyku

Wstrząsy wtórne w Meksyku

32 lata temu, także we wrześniu miasto Meksyk nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 8,1 stopnia w skali Richtera. Oficjalny bilans mówił o 10 tysiącach ofiar śmiertelnych, ale według ekspertów mogło ich być nawet cztery razy więcej. Dach nad głową straciło wtedy około 250 tysięcy ludzi.

Edit: 13:45 - Liczba zabitych wzrosła do co najmniej 20 osób.

Opracowanie DobraPogoda24.pl na podstawie lavanguardia, USGS, AFP


Komentarze
Mirosław Śliżak

Czy to nie ma nic wspólnego z działaniami Kima ?

08 wrzesień 2017 - 09:20
Odpowiedz
DobraPogoda24

To trzęsienie ziemi jest zjawiskiem naturalnym. Co do huraganów, to tutaj ewentualnie można mówić o pewnym przyczynieniu się człowieka do ich siły ze względu na czynniki antropogeniczne wpływające na klimat.

08 wrzesień 2017 - 09:25
Odpowiedz
Wiola Popkiewicz

najgrozniejszy jest huragan irma jak czytam i bardzo niebezpieczny boje sie o mojego brata bo jest marynazem i blagam boga żeby go mial w opiece i zeby sie nic mu nie stalo

08 wrzesień 2017 - 10:39
Odpowiedz
Łukasz Aleksander Aleksander

Na pewno kim tymi próbami wywołał nie wierzę że nagle wszystko zdarza się. Przecież to koniec świata

08 wrzesień 2017 - 10:40
Odpowiedz
Adam De Masovia

Apokalipsa....:-(

08 wrzesień 2017 - 22:26
Odpowiedz