| |
Zagrożenie!
Trzęsienie ziemi w Mediolanie. Było odczuwalne w prowincji Bergamo we Włoszech

Trzęsienie ziemi w Mediolanie. Było odczuwalne w prowincji Bergamo we Włoszech

Dziś 17 grudnia 2020 o godzinie 16:59 miało miejsce trzęsienie ziemi w Mediolanie. Wstrząs był odczuwalny w całym mieście. Według danych włoskiego Krajowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii magnituda wstrząsu wynosiła 3,8. Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się na głębokości 8 kilometrów, około kilometra na północ od miejscowości Trezzano sul Naviglio. Z kolei według danych EMSC, trzęsienie ziemi miało magnitudę 4,0. Wstrząs miał miejsce na głębokości 10 km.

Trzęsienie ziemi w Mediolanie, 17 grudnia 2020. Wstrząs odczuwalny w całej prowincji Bergamo

Trzęsienie ziemi w Mediolanie, wstrząs odczuwlany w Bergamo we Włoszech, 17 grudnia 2020

W Mediolanie wstrząs był odczuwalny nie tylko w wyższych budynkach, ale również na niższych piętrach. Aktualnie nie ma informacji o ewentualnych zniszczeniach. Straż pożarna otrzymała kilkadziesiąt zgłoszeń. Służby sprawdzają stabilność konstrukcji budynków. Trzęsienie ziemi było odczuwalne w prowincji Bergamo.

Aktualizacja godzina 19:31, 17 grudnia 2020 - Włoski Krajowy Instytutu Geofizyki i Wulkanologii opublikował najnowsze zaktualizowane dane. Epicentrum trzęsienia ziemi miało miejsce w prowincji Mediolan, 4 km od Pero, 6 km na zachód od Mediolanu, na głębokości 56 km. Obszar na którym doszło dziś 17.12 do zdarzenia sejsmicznego w klasyfikacji został uznany za umiarkowane zagrożenie sejsmiczne.

Trzęsienie ziemi w Mediolanie, Bergamo we Włoszech, dane sejsmologiczne

Od 1985 roku do dziś, region ten został dotknięty umiarkowaną sejsmicznością. Miało miejsce 9 trzęsień ziemi o sile równej lub większej niż 3,0 i około 100 o sile równej lub większej niż 2,0 w ​​promieniu 50 km wokół Mediolanu.

DobraPogoda24, EMSC, INGV


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!