| |
Zagrożenie!
Laos: Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1. Było odczuwalne w Bangkoku, gdzie przebywa papież Franciszek

Laos: Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1. Było odczuwalne w Bangkoku, gdzie przebywa papież Franciszek

Dziś 21.11 o godz. 00:50 (czasu polskiego – 06:50 czasu lokalnego) miało miejsce silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 w Laosie w pobliżu granicy z Tajlandią. Hipocentrum wstrząsu znajdowało się na głębokości 10 km - wynika z danych USGS.

Trzęsienie ziemi Laos Tajlandia Papież Franciszek

Co ciekawe, wstrząs był odczuwalny ponad 700 kilometrów dalej w stolicy Tajlandii - Bangkoku - gdzie przybył z podróżą apostolską papież Franciszek. O tym, że wstrząs można było poczuć w tym mieście - poinformował Sophon Chaila, szef tajlandzkiego instytutu meteorologicznego. Wstrząs był odczuwalny również w wietnamskiej stolicy - Hanoi.

Odległość od centrum trzęsienia ziemi, gdzie można było go poczuć

Trzęsienie Ziemi Laos Tajlandia

Nie ma informacji o większych stratach i zniszczeniach. W Bangkoku odbyła się oficjalna ceremonia powitania papieża przez tajlandzkie władze. Franciszek najpierw zwrócił się z apelem do rządzących Tajlandią o zapewnienie ochrony kobietom i dzieciom - ofiarom przemocy, wyzysku i niewolnictwa. W ten sposób nawiązał do jednego z największych problemów tego kraju, jakim jest prostytucja. Odniósł się też do kryzysów migracyjnych.

DobraPogoda24, USGS, AFP


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!