| |
Zagrożenie!
Silne trzęsienie ziemi w Japonii w pobliżu Fukushimy. Blisko milion domów bez prądu

Silne trzęsienie ziemi w Japonii w pobliżu Fukushimy. Blisko milion domów bez prądu

Dziś 13 lutego 2021 o godzinie 15:07 (czasu polskiego) doszło do silnego trzęsienia ziemi w Japonii w pobliżu elektrowni Fukushima. Magnituda wstrząsu osiągnęła 7,1. Epicentrum wstrząsu znajdowało się na głębokości około 57 km, ale mimo to miejscami było bardzo odczuwalne na powierzchni. Według amerykańskiej agencji naukowo badawczej United States Geological Survey, epicentrum trzęsienia znajdowało się 73,9 km na północny wschód od Namie i 96 km od Fukushimy. Nie wydano żadnego ostrzeżenia przed tsunami. Według głównego sekretarza gabinetu Japonii Katsunobu Kato, nie zgłoszono żadnych nieprawidłowości w elektrowni jądrowej Fukushima.

Silne trzęsienie ziemi w Japonii w pobliżu elektrowni Fukushima Daiichi, 13 lutego 2021

Trzęsienie ziemi w Japionii w pobliżu elektrowni Fukushima, 13 lutego 2021

Dzisiejsze trzęsienie ziemi w Japonii spowodowało niewielkie uszkodzenia budynków m.in. w rejonie Fukushimy. Około 830 tysięcy gospodarstw domowych w regionie Kanto i około 90 tys. w regionie Tohoku jest pozbawionych prądu.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1 w Japonii było odczuwalne na powierzchni, 13 lutego 2021

Trzęsienie ziemi w Japonii w prefekturze Fukushima w czasie kąpieli, 13 lutego 2021

Nagrania ze skutkami odczuwalnych wstrząsów trzęsienia ziemi w Japonii, 13 lutego 2021

Do najtragiczniejszego trzęsienia ziemi o magnitudzie 9,0 w pobliżu Fukushimy doszło 11 marca w 2011 roku. W trzęsieniu ziemi i tsunami zginęło lub zaginęło wtedy ponad 20 tysięcy ludzi, a setki tysięcy innych straciło domy. Trzęsienie ziemi spowodowało wówczas najgorszą katastrofę nuklearną w historii Japonii.

DobraPogoda24, USGS, CNN


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!