| |
Zagrożenie!
Silne trzęsienie ziemi w stolicy Grecji

Silne trzęsienie ziemi w stolicy Grecji

Silne trzęsienie ziemi miało miejsce w Grecji w rejonie Aten. Wstrząs miał magnitudę 5,1. Jego epicentrum znajdowało się 22 kilometry na północny-zachód od stolicy kraju na głębokości dwóch kilometrów. W krótkim czasie doszło też do kolejnych i licznych wstrząsów wtórnych.

Trzęsienie ziemi Ateny Grecja

Trzęsienie ziemi wywołało niepokój wielu mieszkańców i turystów, zwłaszcza w centrum Aten. Zawalił się tam opuszczony budynek, spadło też kilka odłamków skalnych. W ciągu pół godziny od zdarzenia straż pożarna odebrała 15 telefonów z informacją o osobach uwięzionych w windach. W wielu dzielnicach miasta nie ma prądu. Nie działają też telefony komórkowe. W stan gotowości postawiono wszystkie służby - straż pożarną, policję, szpitale.

Władze apelują, aby nie przechodzić koło starych budynków, które grożą zawaleniem. W wielu budynkach popękały szyby. Wstrząs był też odczuwany w innych regionach Grecji, w tym na Peloponezie. Trzęsienie ziemi trwało zaledwie 15 sekund, ale ponieważ znajdowało się na głębokości zaledwie 2 kilometrów, było bardzo silnie odczuwane.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!