| |
Zagrożenie!
Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim nagrana przez wiele osób (video). Analiza szkód kwalifikuje tornado na dolne EF2. Fragmenty domków holenderskich były rozrzucone w promieniu 2 km!

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim nagrana przez wiele osób (video). Analiza szkód kwalifikuje tornado na dolne EF2. Fragmenty domków holenderskich były rozrzucone w promieniu 2 km!

10 lipca 2020 roku tuż po godzinie 18:00 w rejonie Ustronia Morskiego w województwie zachodniopomorskim powstała trąba powietrzna. Była ona związana z mezocyklonem i formalnie w tym roku jest już 4 tego typu trąbą powietrzną w Polsce.

Tornado / trąba powietrzna w Ustroniu Morskim zniszczyła 9 domków kempingowych - letniskowych, tzw. domków holenderskich oraz spowodowała szkody w drzewostanie i mniejsze lokalne szkody na okolicznych posesjach.

Ponadto kilka osób zostało rannych, w tym dziecko. Fragmenty domków były rozrzucone w promieniu 2 km!

Trąba powietrzna - Ustronie Morskie w województwie zachodniopomorskim. Kadr z filmu Ustronie Morskie Klif noclegi nad morzem na kanale YouTube

Trąba powietrzna tornado Ustronie Morskie 10 lipca 2020 wszystkie nagrania filmy informacje jaka prędkość wiatru

Trąba powietrzna najwięcej szkód spowodowała na ulicy Targowej w Ustroniu Morskim. To właśnie tutaj znajdowało się pole kempingowe. Wstępna analiza licznych danych wskazuje na to, że trąba powietrzna w miejscowości Ustronie Morskie była krótka i trwała kilka minut.

- Członkowie stowarzyszenia Sieć Obserwatorów Burz na podstawie analizy szkód zakwalifikowali zjawisko jako tornado o umiarkowanej sile - najpewniej dolne EF2 - czytamy w raporcie.

Przypadki trąb powietrznych zanotowanych w Polsce, do 10 lipca 2020

Tornada trąby powietrzne zanotowane w Polsce w roku 2020 trąba powietrzna Ustronie Morskie

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim przeszła w porze sporej aktywności mieszkańców i turystów, dlatego została nagrana przez wiele osób. W sieci pojawiło się mnóstwo nagrań.

DobraPogoda24, Sieć Obserwatorów Burz


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!