| |
Zagrożenie!

W województwie opolskim zeszła trąba powietrzna!

Nasze prognozy prawdopodobieństwa burzowego opracowujemy bardzo skrupulatnie, dlatego mogą być Państwo pewni, że nigdy nie wydajemy bezpodstawnie odpowiedniego stopnia ostrzeżenia. Na dziś 07.07 dla dzielnic południowo-zachodnich kraju wydaliśmy 2 stopień ostrzeżenia (w 3 stopniowej skali).

Mapa ostrzeżenia i prawdopodobieństwa burzowego

Drugi i trzeci stopień wydajemy niezwykle rzadko (3 nie wydaliśmy jeszcze nigdy), ale gdy tak się już stanie, to należy być przekonanym, że "coś jest na rzeczy". I faktycznie, w rejonie 2 stopnia ostrzeżenia rozwinęła się po południu superkomórka z której zeszła trąba powietrzna w woj. opolskim w miejscowości Landzmierz.

Tornado Landzmierz

"Tornado pozrywało dachy z co najmniej 20 budynków oraz uszkodziło linie energetyczne. Z relacji świadków wynika, że przeszły dwie trąby powietrzne, które złączyły się dokładnie na środku miejscowości i z ogromną siłą wyrywały drzewa z korzeniami, zrywały dachy oraz łamały betonowe słupy i znaki drogowe. Całe zdarzenie trwało dosłownie kilka minut" - o zdarzeniu poinformował portal lokalna24.pl


Komentarze
Obserwatorr

To się porobiło. Było nudno, a jak ruszyło to od razu z grubej rury.

07 lipiec 2017 - 23:18
Odpowiedz