| |
Zagrożenie!
Trąba powietrzna w gminie Wojciechów na Lubelszczyźnie

Trąba powietrzna w gminie Wojciechów na Lubelszczyźnie

Trzeba przyznać, że od kilku tygodni nie brakuje trąb powietrznych w Europie, w tym w Polsce. Wczoraj 20.05 w wielu miejscach Lubelszczyzny można było zobaczyć zalążki lejów kondensacyjnych tzw. Funnel Cloud, a dziś 21.05 zeszła w pełni ukształtowana trąba powietrza. W sieci pojawiło się nagranie trąby powietrznej z rejonu Stasina.

Krajobraz po przejściu trąby powietrznej na Lubelszczyźnie

Dane radarowe wskazują, że do zdarzenia doszło około godz. 11:30-11:40 w rejonie miejscowości Palikije i Stasin w gminie Wojciechów w powiecie lubelskim.

Komórka burzowa nad gminą Wojciechów. Dane IMGW z godz. 11:40, zobrazowanie: radar-opadow

Trąba powietrzna na Lubeszczyźnie

-"Cały czas odbieramy zgłoszenia. Co najmniej kilkanaście budynków jest uszkodzonych. Są też przewrócone drzewa. Występują problemy z przejazdami niektórymi drogami na terenie gminy. Nie ma danych o osobach rannych"- poinformował na antenie Radia Lublin - dyżurny Wojewódzkiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Z kolei jak informuje Kurier Lubelski -„W wyniku żywiołu ucierpiały 42 gospodarstwa, uszkodzonych jest 120 budynków, jedna osoba lekko ranna”- czytamy.

Foto: Kurier Lubelski, Kamil Rybicki

Trąba powietrzna gmina Wojciechów

Na miejscu pracują strażacy z Lublina, Bełżyc i okolicznych jednostek OSP. Najgorzej jest w Stasinie, Ignacowie oraz w Cyganówce.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!