| |
Zagrożenie!
Tornado na Krymie wystraszyło Rosjan. Miał być urlop marzeń ale mają dość. Załamanie pogody niosą burze i ulewy

Tornado na Krymie wystraszyło Rosjan. Miał być urlop marzeń ale mają dość. Załamanie pogody niosą burze i ulewy

Na okupowanym Krymie przez Rosjan miało być pięknie, ciepło i słonecznie, w sam raz na wymarzony urlop. Rzeczywistość weryfikuje plany Rosjan i coraz więcej turystów ma już dość. W ostatnich dniach doszło do ostrzału półwyspu przez Ukraińców. Rosjanie w panice zaczęli uciekać z Krymu przez Most Krymski. Również pogoda burzy plany Rosjan, gdyż na Krymie przechodzą nawałnice z burzami, ulewnym deszczem, gradem i silnym wiatrem. W rejonie miasta Saki pojawiła się również duża trąba powietrzna, która także wystraszyła rosyjskich turystów.

Tornado w rejonie miasta Saki na Krymie, 18 sierpnia 2022. Foto: TT WeatherSarov1

Tornado uderzyło na Krymie, Rosjanie uciekają w panice, 18 sierpnia 2022, miasto Saki

Trąba powietrzna na Krymie to skutek napływu bardzo chwiejnego, wilgotnego i ciepła powietrza znad Morza Czarnego. Dodatkowym czynnikiem sprzyjającym powstaniu zjawiska była obecność płytkiego niżu.

Nawałnice i tornado nad Krymem. Mezoskalowy układ burzowy na zdjęciu NASA, 18 sierpnia 2022

Nawałnice i burze na Krymie z tornadem, 18 sierpnia 2022

Nagranie tornada wskazuje, że zjawisko przyniosło duży lej powietrza, który zaskoczył Rosjan.  Dopiero po pewnym czasie turyści wychodzą z domków, ale co ciekawe nie uciekają w popłochu, a idą w jego kierunku i nagrywają.

Tornado na Krymie w rejonie miasta Saki położonego nad Jeziorem Sakskim

Pojawiło się również nagrania tornada na Krymie z bardzo bliska. Lej powietrza uniósł tumany kurzu i śmieci. Podejście tak bliskie do centrum trąby powietrznej było bardzo ryzykowne.

Nagranie tornada na Krymie z bliska

Dziś 19.08 nad Krymem nadal przechodzą burze związane z adwekcją bardzo wilgotnego powietrza znad Morza Czarnego. Zjawiska lokalnie mogą być silne.

Burze zanotowane na Krymie widoczne w prawym górnym rogu mapy w ciągu ostatniej doby 18/19 sierpnia 2022

Burze i tornado na Krymie, Rosjanie mają dość urlopu, sierpień 2022

Oczywiście trwająca wojna w Ukrainie i napaść Rosji na ten kraj wywołuje sporo emocji również w kontekście pogody. Internauci w komentarzach w mediach społecznościowych nie mają litości. - Rozpoczyna się proces powrotu Krymu do Ukrainy. Tym razem w roli głównej "pokojowo" nastawione tornado - napisał Marcin. - Krym atakuje wyż Zełenski - dodaje Szymon.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!