| |
Zagrożenie!
To będzie ciepła noc nad morzem. Zanikające lokalne opady i burze na zachodzie Polski. Miejscami możliwe mgły

To będzie ciepła noc nad morzem. Zanikające lokalne opady i burze na zachodzie Polski. Miejscami możliwe mgły

Lokalne zanikające opady deszczu i burze na zachodzie, miejscami nad ranem możliwe mgły, poza tym pogodnie i wyjątkowo ciepło nad morzem - tak zapowiada się pogoda w nocy 26/27 sierpnia 2022 w Polsce. Czekające nas zmiany w kolejnych dniach już widać na aktualnych zdjęciach satelitarnych i danych radarowych. To strefa chłodnego frontu atmosferycznego i poprzedzająca linia zbieżności wiatru nad Niemcami. Sprawdźmy szczegółową prognozę pogody na noc.

Zasięg opadów i lokalnych burz w rejonie pogranicza Polski, Niemiec i Czech o godzinie 18:25. Dane: Windy

Pogoda w nocy 26/27 sierpnia 2022 w Polsce, zanikającej lokalne burze na zachodzie, miejscami mgły

Polska w nocy znajdzie się pomiędzy słabnącym skrajem wyżu znad Rosji, a polem obniżonego ciśnienia znad południowej i zachodniej Europy. Na krańcach zachodnich kraju zaznaczy się wpływ linii zbieżności wiatr znad wschodnich Niemiec.

Prognoza układu barycznego nad Europą i Polską, noc 26/27 sierpnia 2022

Pogoda na noc 26/27 sierpnia 2022, lokalne burze na zachodzie Polski, miejscami mgły i ciepło nad morzem

Noc z piątku na sobotę 26/27.08 na przeważającym obszarze Polski będzie pogodna z niewielkim zachmurzeniem, lokalnie przejściowo umiarkowanym. Będą również regiony wolne od zachmurzenia szczególnie w pasie środkowym od wybrzeża wschodniego przez Kujawy, Wielkopolskę po Opolszczyznę, Górny Śląsk i częściowo Małopolskę.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 18:25

Pogoda noc 26/27 sierpnia 2022, zachmurzenie w Polsce

Wyjątkiem będą krańce zachodnie i południowo zachodnie Polski. W tej części kraju lokalnie mogą się zdarzyć zanikające przelotne opady deszczu i punktowe burze, zwłaszcza między Dolnym Śląskiem i Ziemią Lubuską.

Lokalne opady możliwe w nocy 26/27 sierpnia 2022 na krańcach zachodnich Polski

Pogoda na noc 26/27 sierpnia 2022, mapa opadów w Polsce

W drugiej połowie nocy, zwłaszcza nad ranem lokalnie mogą wystąpić mgły, głównie na zachodzie i północnym wschodzie Polski.

Prognozowana temperatura minimalna w Polsce, noc 26/27 sierpnia 2022

Pogoda w nocy, temperatura w Polsce, 26/27 sierpnia 2022

Przed nami kolejna noc z temperaturami powyżej normy w Polsce. Spodziewamy się minimalnie, od 14, do 20 st. C. To będzie ponownie ciepła noc szczególnie nad morzem, gdzie zaznaczy się wpływ ciepłego Bałtyku. Nieco chłodniej na południu, zwłaszcza w rejonach podgórskich. Wiatr na ogół będzie słaby, z kierunków wschodnich.

Ulewa i burza w Szklarskiej Porębie, 26 sierpnia 2022

Kończący się piątek 26.08 przyniósł do tej pory burze i ulewę m.in. w Szklarskiej Porębie na Dolnym Śląsku, gdzie wydaliśmy alert pogodowy pierwszego stopnia.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!