| |
Zagrożenie!
To będą zimne noce w Polsce. Temperatura spadnie do -4 stopni. Wiemy, gdzie będą przymrozki

To będą zimne noce w Polsce. Temperatura spadnie do -4 stopni. Wiemy, gdzie będą przymrozki

Zapowiadaliśmy, że w czasie wrześniowego ochłodzenia pojawią się przymrozki w Polsce i nasze prognozy sprawdzą się co do joty, bo wystąpią dogodne warunki do nocnej radiacji, czyli wypromieniowania ciepła zgromadzonego przy gruncie. Nad zachodnią Polską pojawił się obszar wyżowy, a tym samym będziemy mieć rejony z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura miejscami spadnie do -4/-1 st. C. Najnowsze mapy temperatury wskazują dokładnie, gdzie noce będą najzimniejsza z ryzykiem przymrozków.

Zachmurzenie nad Polską wraz z kierunkiem adwekcji powietrza arktycznego o godzinie 18:00, 22 września 2022. Dane: Eumetsat

Noc z przymrozkami w Polsce, prognoza temperatury 23-24 września 2022

Na powyższym kompozytowym zdjęciu satelitarnym widzimy obszar postępujących przejaśnień i rozpogodzeń nad zachodnią Polską i to właśnie ten obszar kraju najbliższej nocy będzie narażony miejscami na przymrozki. Już poprzedniej nocy pojawiły się pierwsze przymrozki w czasie tego chłodzenia, ale miały one jeszcze zasięg lokalny. Temperaturę -1/0 st. C. notowano w rejonie Piły i Łodzi. Najbliższe dwie noce, zwłaszcza nad ranem przyniosą przymrozki na większym obszarze kraju. W piątek 23.09 temperatura spadnie do około -4/0 st. C. szczególnie przy gruncie, od okolic Chojnic w woj. pomorskim i lokalnie na wschodzie i południowym wschodzie woj. zachodniopomorskiego przez miejscami lubuskie po dolnośląskie.

Prognozowane przymrozki w Polsce przy gruncie, noc 22/23 września 2022

To będą zimne noce w Polsce, miejscami możliwe przymrozki, prognoza temperatury od 22, do 24 września 2022

Największe przymrozki są spodziewane na południu Dolnego Śląska, zwłaszcza między rejonem Jeleniej Góry i Kotliny Kłodzkiej. Temperatura miejscami może tutaj spaść do około -4/-3 st. C.

Prognozowane przymrozki na Dolnym Śląsku, noc 22/23 września 2022

Przymrozki w Polsce, prognoza temperatury noc 22/23 września 2022

Kolejna noc z piątku na sobotę, czyli z 23/24 września najchłodniej zapowiada się na południowym wschodzie Polski. Miejscami, zwłaszcza między Małopolską, Podkarpaciem i Ziemią Świętokrzyską w rejonach rozpogodzeń, temperatura nad ranem w sobotę 24.09 spadnie do -3/0 st. C.

Prognozowane przymrozki w Polsce, noc 23/24 września 2022

Przymrozki w Polsce, prognoza temperatury noc 23/24 września 2022

Zasięg adwekcji chłodnego powietrza arktycznego w głąb Europy jest imponujący. Powietrze to docira aż w rejon basenu Morza Śródziemnego. Główny obszar ochłodzenia wraz z przesunięciem wyżu pojawi się w najbliższych dniach na Bałkanach.

Prognozowany zasięg napływu chłodnego powietrza do Europy i jego temperatura anomalii na wysokości 1,5 km, 23 września 2022

Zimne noce w Polsce i Europie, wiemy gdzie będą przymrozki, prognoza temperatury 23 września 2022

Temperatury maksymalne w Polsce w trakcie ostatniej dekady września nieco wzrosną. Miejscami zanotujemy nawet 17-20 st. C., ale nadal bez przełomu w pogodzie, bo wrócą także okresami opady deszczu w wielu regionach kraju.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Arkadiusz

Ok

23 wrzesień 2022 - 16:41
Odpowiedz