| |
Zagrożenie!
To będą zimne noce. Temperatura spadnie do kilku stopni. W tych regionach zmarzniemy najbardziej

To będą zimne noce. Temperatura spadnie do kilku stopni. W tych regionach zmarzniemy najbardziej

Do tej pory lipiec w Polsce był na ogół ciepłym miesiącem, ale obecne zmiany kierunku napływu powietrza sprawią wystąpienie chłodnych letnich nocy. Będą regiony, gdzie temperatury spadną do kilku st. C. i to zarówno na wysokości 2m, jak również przy gruncie. Ochłodzenie poczujemy szczególnie nad ranem w drodze do pracy, ale także na urlopie pod namiotem. Lokalnie temperatura spadnie do zaledwie 4-7 st. C., a to w pełni lata są już wartości niskie i znacznie poniżej normy.

Nadchodzą zimne letnie noce. Prognozowana anomalia temperatury powietrza napływającego do Polski i Europy na wysokości 1,5 km między 20-21 lipca 2023

To będą chłodne letnie noce, temperatura spadnie do kilku stopni na 21-23 lipca 2023

W środku lata dość rzadko się zdarza spadek temperatury poniżej 10 st. C. poza rejonami podgórskimi, a w najbliższych dniach tak miejscami będzie. Wszystko przez adwekcję chłodnego powietrza polarnomorskiego znad północnego Atlantyku i to na wszystkich poziomach troposfery, co oczywiście przełoży się na wartości temperatur notowane na standardowej wysokości.

Prognozowana trajektoria wsteczna napływającego powietrza do Polski na przykładzie Warszawy, 20 lipca 2023

Będą chłodne letnie noce, w tych regionach zmarzniemy, 20 lipca 2023

Z prognoz wynika, że powietrze to swoje źródła będzie mieć na północy Atlantyku, w dolnym poziomie troposfery w pobliżu wybrzeża Grenlandii. Następnie napłynie do naszego kraju przez Wyspy Brytyjskie i Niemcy.

Ochłodzenie w Polsce. Prognozowane temperatury minimalne w nocy nad ranem, 21 lipca 2023

Zimne letnie noce w Polsce, wkroczy ochłodzenie, prognoza temperatury 21 lipca 2023

Chłodna zapowiada się szczególnie noc na 21 lipca, zwłaszcza w północnej połowie kraju oraz w rejonach podgórskich, gdzie temperatura miejscami spadnie do około 6-9 st. C. Jeszcze niższe temperatury zanotujemy przy gruncie.

Chłodne letnie noce w Polsce. Prognozowana temperatura przy gruncie o godzinie 05:00, 21 lipca 2023

Nadchodzą chłodne letnie noce, prognoza temperatury 21-23 lipca 2023

Model dużej rozdzielczości Swiss HD przewiduje szczególnie zimną letnią noc przy gruncie miejscami w Wielkopolsce, gdzie temperatura spadnie do około 4-6 st. C. W wielu innych północnych, środkowych i wschodnich regionach temperatura przy gruncie w omawianym okresie spadnie miejscami do około 7 st. C. Bez ciepłego śpiwora nie obejdzie się w czasie spania pod namiotem na wakacyjnym urlopie.

Prognozowana temperatura minimalna w Polsce w nocy, 23 lipca 2023 nad ranem

Będą chłodne letnie noce w Polsce, 23 lipca 2023

Chłodna zapowiada się szczególnie także noc na 23 lipca, gdy temperatura minimalna, zwłaszcza w północnych i północno wschodnich regionach kraju spadnie do 7-9 st. C. To będzie nagła zmiana po niedawnych nocach tropikalnych w Polsce, gdy temperatura nie spadła miejscami poniżej 20 st. C. Przewidywane niższe temperatury w nocy sprawią, że ostatecznie anomalia temperatury w lipcu na północy kraju zapisze się w normie. Na pozostałym obszarze utrzyma się dodatnia anomalia.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!