| |
Zagrożenie!
Zagadka rozwiązana! Rosjanie przeprowadzili kolejny test międzykontynentalnej rakiety balistycznej

Zagadka rozwiązana! Rosjanie przeprowadzili kolejny test międzykontynentalnej rakiety balistycznej

Zagadka dziwnego blasku, a w zasadzie obłoku, która dziś 26.12 między godzinną 04:30, a 04:45 wywołała sensację i spekulacje w wielu krajach Europy, została w końcu rozwiązana. Potwierdziły się nasze pierwsze przypuszczenia wskazujące na kolejny test rosyjskiej rakiety balistycznej zdolnej do przenoszenia głowic nuklearnych, podobny do tego z października br.

Początkowo można było również przypuszczać, że zjawisko jest pozostałością po starcie rakiety z nowymi satelitami z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie, ale z danych wynika, że rakieta wystartuje dopiero o godz. 20:00 czasu polskiego. Ponadto, kierunek i odległość wyklucza możliwość obserwacji tej rakiety w środkowej Europie. 

Naszym potwierdzeniem o teście rosyjskiej rakiety balistycznej miały być zdjęcia wykonane dziś 26.12 o poranku z rejonu Ługańska na Ukrainie, gdzie wyraźnie na nich widać ślady po starcie rakiety.

Foto: Twitter Александр Коц

rakieta test ługańsk

Ostateczne wyjaśnienie przyszło z Rosji. Tamtejsze Ministerstwo Obrony poinformowało oficjalnie o przeprowadzeniu w regionie astrachańskim, testu z międzykontynentalną rakietę balistyczną (ICBM) RS-12M „Topol”.

Rakieta topol

Podczas testu uzyskano dane eksperymentalne, które zostaną wykorzystane w celu opracowania skutecznych sposobów przezwyciężenia tarczy antyrakietowej - dodano.

Rejon wystrzelenia balistycznej rakiety międzykontynentalnej

Test rakiety Rosja

Mapa: Russia Military Watch


Komentarze
Marcin Szerląg

Ciul wie co im do głowy jeszcze strzeli😡

26 grudzień 2017 - 14:20
Odpowiedz