| |
Zagrożenie!
Temperatura wystrzeli w Polsce. Upał obejmie niemal cały kraj. Żar poleje się przez kilka dni

Temperatura wystrzeli w Polsce. Upał obejmie niemal cały kraj. Żar poleje się przez kilka dni

Do Polski już w środę 3 sierpnia wkroczy fala upałów. Właśnie otwiera się korytarz do napływu znacznie cieplejszego powietrza z południowo zachodniej Europy. Będzie to możliwe dzięki obecności układu wyżowego nad Polską. Powietrze dodatkowo ogrzeje się w czasie wyżowej inwersji osiadania, a także dzięki silnej operacji słonecznej. Temperatura miejscami wzrośnie do 30-37 st. C. Fala upałów potrwa kilka dni i będzie się stopniowo przesuwać z zachodu na wschód i południowy wschód Polski. Gorąco i miejscami upalnie, będzie nawet na bałtyckich plażach. Wypoczywający nad morzem, będą mieć powody do zadowolenia.

Żar i upał dotrze do Polski. Prognozowana maksymalna temperatura w Europie, jaka wystąpi między 2-12 sierpnia 2022

Fala upałów pojawi się w Polsce, temperatura wzrośnie do 37 stopni C. Do kiedy potrwa upał w sierpniu 2022

Na powyższej mapie z prognozą temperatury dla Europy widzimy, że upał w pierwszej dekadzie sierpnia pojawi się przejściowo na przeważającym obszarze kontynentu. Temperatura powyżej 30 st. C. wystąpi nie tylko w upalnej Hiszpanii i Portugalii, ale dotrze okresowo nawet do Anglii, ponadto żar znowu wystąpi we Francji, Niemczech, Polsce, Włoszech po Bałkany. Aktualnie najcieplejszym krajem w Europie jest Hiszpania, gdzie temperatura na południu kraju osiąga 43 st. C.

Prognozowany upał w Polsce, 3 sierpnia 2022

Upał wróci do Polski, dokładna prognoza temperatury 3 sierpnia 2022

Pierwszym dniem sierpniowej fali upałów w Polsce, będzie środa 03.08. Temperatura maksymalna, do 30-33 st. C. wystąpi na zachodzie i północy, od województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego przez kujawsko pomorskie, wielkopolskie, lubuskie po dolnośląskie i lokalnie opolskie. Gorące lato poczują wypoczywający nad morzem, zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim.

Fala upałów w Polsce. Prognozowana temperatura, 4 sierpnia 2022

Sierpniowa fala upałów w Polsce, prognoza temperatury 4 sierpnia 2022

W czwartek 4 sierpnia, upał z temperaturą 30-36 st. C. zanotujemy szczególnie w północnej i zachodniej Polsce, a także miejscami na południu. Upał zanotujemy, zwłaszcza od Pomorza i Warmii przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemie Lubuską po Dolny Śląsk i Opolszczyznę.

Prognozowana anomalia temperatury w Europie, 4 sierpnia 2022

Silny upał w Polsce, prognoza temperatury i anomalii w Europie, 4 sierpnia 2022

Polska w czwartek 04.08 na zachodzie i północnym zachodzie kraju, będzie notować jedne z najwyższych temperatur w tym dniu na obszarze Europy.

Prognozowany upał w Polsce, 5 sierpnia 2022

Do kiedy fala upałów w Polsce w sierpniu 2022, prognoza temperatury na 5 sierpnia

Szczyt tej fali upałów przypadnie w piątek 5 sierpnia. Temperatura na przeważającym obszarze kraju wzrośnie do 30-34 st. C., a miejscami na zachodzie tuż przed wtargnięciem chłodnego frontu do 35-37 st. C. W tym dniu również Polska znajdzie się w gronie najcieplejszych krajów w Europie. W pogodzie nad północną i północną zachodnią Polską, będziemy już odczuwać czyhającego zmiany, bo jeszcze w trakcie dnia, a także nocą z 5/6 sierpnia uaktywnią się miejscami przelotne opady i burze. Front chłodny, będzie stopniowo spychał upał z zachodniej do wschodniej i południowo wschodniej Polski.

Aktualnie prognozowany zasięg upału w Polsce, 6 sierpnia 2022

Do kiedy upał w Polsce, prognoza temperatury 6 sierpnia 2022

Ostatnim dniem tej fali upałów w Polsce, będzie sobota 6 sierpnia, aczkolwiek zasięg ustępującego powietrza może jeszcze ulec korekcie. Przykładowo, model ECMWF obecnie ogranicza upał bardziej na wschód i południowy wschód kraju.

Po upale w Polsce. Wstępnie prognozowana temperatura, 7 sierpnia 2022

Fala upałów w Polsce potrwa kilka dni, wiemy, kiedy ustąpi upał, prognoza temperatury 7 sierpnia 2022

W niedzielę 7 sierpnia już prawdopodobnie w całym kraju nie zanotujemy upałów. Rozpocznie się okres umiarkowanych temperatur, ale na tym jeszcze nie koniec okresów z gorącym i upalnym latem w Polsce. W trakcie sierpnia powinna pojawić się kolejna fala upałów o czym więcej, będziemy informować w stosownym czasie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!