| |
Zagrożenie!
Temperatura w nocy spadnie poniżej 10 stopni. Obszar wyżowy sięgnie w głąb Polski. Lokalny deszcz na północy

Temperatura w nocy spadnie poniżej 10 stopni. Obszar wyżowy sięgnie w głąb Polski. Lokalny deszcz na północy

Front atmosferyczny, który przynosił w dzień lokalnie na wschodzie i północy Polski przelotny deszcz i burze odsunął się już z naszego kraju. Pogoda w nocy 29/30 sierpnia 2022 upłynie pod znakiem jeszcze wpływu płytkiego niżu znad Bałtyku na północy kraju, a poza tym sięgnie w głąb Polski klin wyżowy związany z antycyklonem z centrum nad Morzem Norweskim. Do kraju będzie napływać powietrze polarnomorskie. Temperatury najniższe będą na południu Polski w rejonach podgórskich, ale na ogół jeszcze powyżej normy klimatycznej.

Prognozowany zasięg wpływu wyżu znad Morza Norweskiego nad Polską oraz odsuwającego się płytkiego niżu znad Bałtyku w kierunku Rosji o godzinie 02:00, noc 29/30.08

Pogoda w nocy 29/30 sierpnia 2022, temperatura w Polsce spadnie poniżej 10 stopni

Noc z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze Polski będzie pogodna z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie w województwach północnych okresami dużym i tam lokalnie mogą wystąpić słabe i przelotne opady deszczu, zwłaszcza w rejonie wybrzeża, Zatoki Gdańskiej, na zachodzie Warmii i początkowo punktowo w głębi północnych województw.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, noc 29/30 sierpnia 2022 o godzinie 02:00

Pogoda na noc 29/30 sierpnia 2022, gdzie popada w Polsce

W nocy nie zmieni się kierunek adwekcji powietrza. Do Polski będzie napływać jeszcze stosunkowo łagodne powietrze polarnomorskie, dzięki temu, mimo, że temperatury już spadły to jeszcze utrzymują się w normie lub powyżej normy klimatycznej.

Prognozowana trajektoria wsteczna masy powietrza napływającej do Polski na przykładzie Warszawy. Noc 29/30 sierpnia 2022

Kierunek napływu powietrza do Polski, mapa pogodowa 29/30 sierpnia 2022

Cyrkulacje powietrza w warstwie przyziemnej charakteryzuje czerwony wykres wsteczny. Widać wyraźnie, że to powietrze 3 dni temu było w rejonie Islandii, a następnie przez Skandynawię i Bałtyk napłynęło do Polski.

Prognozowana temperatura minimalna w Polsce, 30 sierpnia 2022 nad ranem

Pogoda noc 29/30 sierpnia 2022, temperatura w Polsce

Temperatura minimalna w nocy na przeważającym obszarze Polski spadnie do 12-17 st. C. Najwyższa będzie miejscami w rejonie Bałtyku, gdzie nadal oddziaływuje wpływ ciepłego morza o tej porze roku. Chłodniej będzie na południu kraju, tam miejscami od 7, do 11 st. C.

Prognozowana anomalia temperatury w Europie, noc 29/30 sierpnia 2022

Prognoza temperatury w Europie, noc 29/30 sierpnia 2022

Temperatura w nocy w Polsce na ogół utrzyma się powyżej normy klimatycznej, jedynie miejscami na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu może być nieznacznie poniżej normy. W kolejnych dniach utrzyma się wpływ wyżu na pogodę w Polsce. Opadów będzie niewiele, a te które wystąpią będą bardzo słabe.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!