| |
Zagrożenie!
Temperatura w majówkę przekroczy 20 stopni. W tych regionach będzie najcieplej. Chłodniej od 3 maja

Temperatura w majówkę przekroczy 20 stopni. W tych regionach będzie najcieplej. Chłodniej od 3 maja

Rozpoczyna się długi majowy weekend. Sprawdźmy najnowsze prognozy i zobaczmy, gdzie temperatury w Polsce będą najwyższe, kiedy popada, przejdą burze oraz wkroczy ochłodzenie. Nasze prognozy na majówkę 2023 potwierdzają wcześniejsze wyliczenia numeryczne, a to oznacza, że będziemy mieć regiony z temperaturą miejscami w pobliżu lub powyżej 20 st. C., aczkolwiek początkowo poranki będą jeszcze chłodne, lokalnie z przymrozkami. Ponowny spadek temperatury po przejściu frontu w całym kraju czeka nas 3 maja.

Ciepły początek majówki. Prognozowana temperatura w Polsce, 1 maja 2023

Najnowsze prognozy na majówkę 2023, w tych regionach temperatura przekroczy 20 st. C., początkowo wyż, później front z opadami, ochłodzenie od 3 maja 2023

Wiele wcześniejszych prognoz opartych na słabym modelu GFS wieszczyło zimną majówkę, tymczasem my już blisko tydzień temu zapowiadaliśmy, że po krótkim i silnym ochłodzeniu temperatury ponownie wzrosną tuż przed majówką, a w samą majówkę miejscami zanotujemy temperatury oscylujące w pobliżu 20 st. C. Temperatury ponownie wzrosły i już w miniony piątek 28.04 w wielu regionach notowaliśmy 15-18 st. C. szczególnie na zachodzie, w centrum i na południu kraju. Noce jeszcze okresami pozostaną chłodne, bo ponownie mogą przynieść przymrozki. Tak będzie 1 maja nad ranem, zwłaszcza na północy kraju oraz na południu w rejonach podgórskich.

Ciepła majówka przed frontem na południowym wschodzie Polski. Prognozowana temperatura, 2 maja 2023

Ciepła majówka 2023, w tych regionach temperatura przekroczy 20 st. C., prognoza 2 maja 2023

Zgodnie z poprzednimi prognozami, 1 maja Polska będzie pod wpływem ustępującego słabego wyżu mobilnego. W tym dniu padać nie będzie, ponadto w wielu regionach możemy liczyć na pogodną aurę. Na termometrach na ogół zanotujemy maksymalnie, do 14-19, lokalnie 20 st. C. Chłodniej tylko lokalnie nad samym morzem, zwłaszcza na wschodnim wybrzeżu.

Chłodny front z opadami i burzami w Polsce o godzinie 14:00, 2 maja 2023

Chłodny front przyniesie burze w majówkę, prognoza opadów 2 maja 2023

Po pogodnym i względnie ciepłym poniedziałku 01.05, zmiana pogody wkroczy do Polski we wtorek 2 maja. Nad krajem pojawi się chłodny front atmosferyczny, który stopniowo będzie się przesuwał w głąb kraju na wschód i południowy wschód niosąc miejscami przelotne opady i burze, lokalnie z gradem oraz chłodniejszą masą powietrza. Przed frontem będzie jeszcze ciepło, zwłaszcza na wschodzie i południowym wschodzie. Najnowsze wyliczenia modelu GEM wskazują nawet do około 18-22, być może lokalnie 23 st. C., zwłaszcza między Podlasiem, Lubelszczyzną, częściowo Mazowszem i Ziemią Świętokrzyską po częściowo Małopolskę i Podkarpacie. 

Chłodniej w całym kraju w ostatnim dniu majówki. Prognozowana temperatura, 3 maja 2023

Ochłodzenie od 3 maja 2023 w Polsce, ostatni dzień majówki chłodniejszy

W całym kraju ponownie chłodniej będzie w ostatnim dniu majówki, czyli 3 maja i to właśnie wtedy znowu będziemy musieli ubrać cieplejsze ubrania, szczególnie w północnej Polsce oraz południowej, zwłaszcza w rejonach podgórskich, gdzie ma być najchłodniej. Na ogół spodziewamy się temperatury maksymalnej, do 7-14 st. C.

Prognoza zachmurzenia i zanikających opadów w Polsce o godzinie 14:00, 3 maja 2023

Prognoza opadów w Polsce 3 maja 2023

W ostatnim dniu majówki w całym kraju temperatury spadną, ale w większości regionów nie będzie padać. Zanikający deszcz wystąpi tylko miejscami, głównie na południowym wschodzie kraju. O czekającej nas pogodzie w kolejnych dniach maja napiszemy więcej w najnowszej prognozie długoterminowej na 16 dni publikowanej w każdą niedzielę.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!