| |
Zagrożenie!
Tajfun Kammuri zdewastował Filipiny

Tajfun Kammuri zdewastował Filipiny

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi prognozami, minionej doby 02/03.12 tajfun Kammuri uderzył od wschodu w wybrzeże Filipin. Tuż przed dotarciem nad ląd, nastąpiła szybka intensyfikacja tajfunu z 1, do 4 kategorii w skali Saffira Simpsona.

Tajfun Kammuri zaatakował od wschodu Filipiny z kategorią 4. Przeszedł przez kraj z 3, a opuszcza zachodnie wybrzeże z 2. Zdjęcie satelitarne z naniesioną trajektorią i siłą tajfunu z godz. 07:30 (czasu polskiego), 3 grudnia 2019 roku

Tajfun Kammuri Filipiny prędkość wiatru

Wczoraj 02.12 o godz. 13:00 (czasu polskiego), generował wiatr ze średnią prędkością 215 km/h, a w porywach początkowo miejscami ponad 300 km/h! Obecnie po uderzeniu w ląd, jego siła spadła do 3 i 2 kategorii. Aktualnie średnia prędkość wiatru wynosi 157 km/h, a w porywach 194 km/h.

Centrum tajfunu Kammuri przesunęło się już poza zachodnie wybrzeże i stopniowo wypełniając się w kolejnych dniach, będzie się odsuwać od Filipin. Niestety, tajfun pozostawił po sobie obszar zniszczeń i podtopień. Na razie nie jest jeszcze znany dokładny bilans strat.

DobraPogoda24, CIMSS


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!