| |
Zagrożenie!
Tajfun Kammuri uderzy w Filipiny. Na jego drodze Manila

Tajfun Kammuri uderzy w Filipiny. Na jego drodze Manila

Na zachód od Filipin powstał tajfun Kammuri. Obecnie posiada on pierwszą kategorię w skali Saffira – Simpsona. Generuje wiatr stały o prędkości 130 km/h, a w porywach blisko 158 km/h.

Zdjęcie satelitarne Himawari 8. 28 listopada, godz. 07:20 (czasu polskiego)

Tajfun Kammuri Prognoza Pogody Filipiny Prędkość Wiatru

Prognozy wskazują, że w najbliższych dniach nastąpi intensyfikacja tajfunu, aż do osiągnięcia 4 kategorii przed dotarciem do wybrzeża Filipin. Będzie wówczas nosił miano supertajfunu z wiatrem w porywach przekraczającym 300 km/h!

Aktualna pozycja oraz prognozowana siła i trajektoria tajfunu Kammuri

Filipiny tajfun Kammuri

Aktualne prognozy przewidują, że tajfun Kammuri uderzy w Filipiny około wtorku 3 grudnia. Prognozy mogą jeszcze ulec zmianie pod względem trajektorii i siły, dlatego warto śledzić najnowsze wyliczenia.

Wstępnie prognozowane porywy wiatru w czasie uderzenia w ląd, 3 grudnia 2019 roku

Tajfun Kammuri Prognoza Pogody Filipiny

Jeśli prognozy nie ulegną radykalnym zmianom, to tajfun po wejściu nad ląd zacznie słabnąć i kierować się na północ lub północny zachód m.in. w rejon Manili - stolicy Filipin, ale mimo to, wiatr w aglomeracji zamieszkiwanej przez ponad 24 mln osób, może przekraczać w porywach 200 km/h.

Wstępnie prognozowana suma opadów do 5 grudnia

Tajfun Kammuri Filipiny Pogoda

Kolejnym zagrożeniem będą ulewne opady deszczu. Miejscami może spaść od 150, do nawet 400 (lub więcej) litrów wody na metr kwadratowy Ziemi. Suma opadów zależy od prędkości z jaką tajfun, będzie się przesuwał nad lądem.

DobraPogoda24, Himawari 8, ECMWF


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!