| |
Zagrożenie!
Tajfun Haishen pierwszym supertajfunem 2020 roku. Pod koniec tygodnia uderzy w Japonię i Koreę Południową

Tajfun Haishen pierwszym supertajfunem 2020 roku. Pod koniec tygodnia uderzy w Japonię i Koreę Południową

Oczy meteorologów z wielu krajów świata są obecnie zwrócone na tajfun Haishen, który stał się pierwszym supertajfunem 2020 roku. Aktualnie nadal się wzmacnia i przemieszcza w kierunku Japonii i Korei Południowej. O supertajfunie mówimy, gdy maksymalny trwały jednominutowy wiatr powierzchniowy osiąga co najmniej 241,4 km/h. Możemy to porównać do huraganu 4 lub 5 kategorii w skali Saffira-Simpsona na Atlantyku. Prognoza JTWC przewiduje, że tajfun Haishen osiągnie dziś 260 km/h, co odpowiada huraganowi 5 kategorii. Aktualnie średnia prędkość wiatru wynosi 250 km/h, a w porywach zbliża się do 300 km/h!

Położenie i prognoza przemieszczenia tajfunu Haishen, 4 września 2020 o godzinie 08:30. Wersja amerykańska prognozy przewiduje główne uderzenie w Koreę Południową

Tajfun Haishen pierwszy supertajfun 2020, prognoza Japonia, Korea Południowa wrzesień 2020

Tajfun Haishen przesuwa się na północny zachód bardzo wolno z prędkością około 13 km/h. W najbliższą niedzielę 06.09, jako odpowiednik huraganu 3 kategorii, a później z siłą 2 kategorii przemieści się w pobliże południowo zachodniego wybrzeża Japonii, a później wschodniej i południowo wschodniej Korei Południowej.

Tajfun Haishen, prognoza położenia i porywów wiatru o godzinie 20:00, 6 września 2020. Wersja europejska prognozy ECMWF przewiduje główne uderzenie w Japonię

Tajfun Haishen prognoza Japonia, Korea Południowa, 4-7 września 2020

Tajfun Haishen, prognoza położenia i porywów wiatru o godzinie 04:00, 7 września 2020. Prognoza europejska ECMWF

Tajfun Haishen prognoza siła wiatru, 4-5-6-7 września 2020, Japonia, Korea Południowa

Jeśli tak się stanie, to tajfun Haishen pobije rekord największej liczby tajfunów uderzających w Koreę Południową w jednym sezonie (byłby to 3 tajfun w tym sezonie).

Tajfun Haishen, prognozowana suma opadów deszczu w ciągu najbliższych 5 dni

Tajfun Haishen prognoza wiatru i opadów, Japonia, Korea Południowa, wrzesień 2020

Mieszkańcy Japonii i Korei Południowej muszą ponownie przygotować się nie tylko na huraganowy wiatr, ale również na ulewne opady deszczu niosące ze sobą ryzyko powodzi i lawin błotnych.

DobraPogoda24, CIMS, Windy


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!