| |
Zagrożenie!
Japonia przygotowuje się na uderzenie tajfunu Hagibis. Na jego drodze Tokio

Japonia przygotowuje się na uderzenie tajfunu Hagibis. Na jego drodze Tokio

Tajfun Hagibis przed uderzeniem w ląd Japonii osłabł do 2 kategorii w skali Saffira - Simpsona. Generuje obecnie wiatr stały o prędkości 165 km/h, w porywach do 204 km/h. Hagibis zbliża się do stolicy Japonii, Tokio, gdzie aglomerację zamieszkuje około 40 mln ludzi

Japońska Agencja Meteorologiczna ocenia, że dla stolicy może być to największe od 60 lat tego rodzaju zagrożenie.

Prognozowana trajektoria oraz aktualna siła tajfunu Hagibis

Tajfun Hagibis prognoza wiatr opady Japonia Tokio

Główne uderzenie wiatru na wyspie Honsiu jest spodziewane dziś 12.10 pod wieczór czasu polskiego (noc z soboty na niedzielę 12/13.10 w Japonii).

Prognozowane porywy wiatru w prefekturze Tokio do godz. 19:00 (czasu polskiego)

Tajfun Hagibis Japonia Tokio

Porywy wiatru na wybrzeżu, a także w głębi prefektury Tokio mogą dochodzić do 180-200 km/h. Do tej pory przybierający na sile wiatr zniszczył jeden z domów w mieście Chiba. Ponadto 1 osoba zginęła w wyniku przewrócenia ciężarówki, a 5 osób trafiło do szpitali z lekkimi obrażeniami. Prawie 12 tysięcy gospodarstw domowych w Chibie jest już pozbawionych prądu.

Prognozowana suma opadów deszczu do 14 października

Prognozowana suma opadów deszczu tajfun Hagibis

W związku ze zbliżającym się tajfunem odwołano zaplanowane na ten weekend dwa mecze Pucharu Świata w Rugby, Grand Prix Formuły 1 na torze Suzuka, oraz prawie 2 tysiące lotów. Do tej pory wydano nakaz ewakuacji 600 tysięcy mieszkańców.

Na miejscu w Tokio jest nasz kolega redakcyjny Robert Zieliński, który informuje o ewakuujących się ludziach mieszkających w pobliżu rzek, gdzie szybko rośnie poziom wody. Ponadto są rozsyłane SMS-y z ostrzeżeniami, już 3 dziś takie dostałem - dodaje Robert.

Ostrzeżenie SMS wysyłane do mieszkańców Japonii 

System ostrzeżeń SMS tajfun Hagibis Japonia Tokio

Treść SMS-a z godziny 16:30 (czasu lokalnego) - Wydano prośbę o ewakuację oraz ostrzeżenie 4 stopnia z powodu możliwości powodzi w basenie rzeki Tama. Osiągnięto poziom rzeki który grozi powodzią. Jeżeli mieszkasz tutaj rozpocznij natychmiastową ewakuację. Jeżeli mieszkasz w silnym budynku lub poza obszarem ewakuacji, ewakuuj się na wyższe piętra - czytamy. Robert mieszka w odległości około 5 km od koryta tej rzeki.

Poniższa mapa wskazuje ryzyko i zasięg powodzi w zależności od wysokości fali powodziowej w pobliżu rzeki Tama. Dane: TBS

Tokio mapa ryzyko powodzi

Na poniższym przekazie można śledzić na żywo sytuację w Tokio, dopóki nie zostaną zerwane łącza

Wybrzeże w Shizuoka

Aktualizacja: godz. 09:05 W prefekturze Chiba w mieście Ichiharashi rozwinęło się silne tornado klinowe!

Aktualizacja godz. 11:20 I jeszcze na dodatek trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,7 - dodaje Robert Zieliński.

Trzęsienie ziemi Japonia tajfun Hagibis

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!