| |
Zagrożenie!
Japonia przygotowuje się na uderzenie tajfunu Hagibis. W sklepach można kupić chleb w puszce

Japonia przygotowuje się na uderzenie tajfunu Hagibis. W sklepach można kupić chleb w puszce

Super tajfun Hagibis kierujący się nad Japonię, nadal ma 5 najwyższą kategorię w skali Saffira - Simpsona. Generuje obecnie wiatr stały o prędkości 260 km/h, a w porywach do 315 km/h! Prognozy trajektorii ulegają korektom, ale jego siła w chwili uderzenia w ląd Japonii uległa zwiększeniu do 3 kategorii. Wcześniejsze prognozy zakładały, że będzie mieć wtedy 2 lub 1 kategorię.

Położenie i prognozowana trajektoria tajfunu Hagibis wraz z jego siłą. Dane: 07:30, 10 października

Tajfun Hagibis Japonia prognoza przygotowania

Hagibis uderzy w Japonię w najbliższą sobotę 12 października. Wówczas jego centrum znajdzie się w pobliżu wybrzeża, gdzie skręci na północny wschód, ale swym zasięgiem obejmie znaczną część kraju.

Prognozowane porywy wiatru w sobotę 12.10 do godz. 17:00 (czasu polskiego)

Prognoza wiatru tajfun Hagibis Japonia

Prognozy zakładają porywy wiatru osiągające co najmniej 120-205 km/h. Sporym zagrożeniem, będą również ulewne opady deszczu, miejscami do 200-700 mm! Istnieje zatem spore ryzyko powodzi i osunięć ziemi.

Prognozowana suma opadów do 15 października

Prognoza opadów tajfun Hagibis Japonia

Podczas tajfunu Hagibis, będzie przebywał w Japonii członek naszego zespołu - Robert Zieliński, który relacjonował naszym czytelnikom przejście poprzedniego słabszego tajfunu Faxai. Teraz tajfun, będzie silniejszy. -„W sklepach pojawił się chleb w puszkach”- powiedział Robert.

Chleb w puszce do kupienia w japońskich sklepach przed uderzeniem tajfunu Hagibis. Foto: Robert Zieliński / DobraPogoda24

Japonia tajfun Hagibis przygotowania chleb w puszce


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!