| |
Zagrożenie!
Jest szczepionka na koronawirusa COVID-19. Trafi do aptek na początku 2021 roku, nie będzie droga

Jest szczepionka na koronawirusa COVID-19. Trafi do aptek na początku 2021 roku, nie będzie droga

Na tę informację czekaliśmy od samego początku pandemii koronawirusa COVID-19. Wszystko wskazuje na to, że powstała skuteczna szczepionka. Powinna trafić do aptek w styczniu 2021 roku - poinformował Piero Di Lorenzo prezes włoskiej firmy farmaceutycznej IRBM z Pomezii, która pomogła w wynalezieniu szczepionki na koronawirusa. Testy szczepionki jeszcze trwają i mają zakończyć się we wrześniu. Szczepionkę na COVID-19 wynaleziono dzięki współpracy naukowców z Uniwersytetu w Oksfordzie i firmy z Pomezii. Sukcesem zakończyła się druga faza testów, w której szczepionkę podano tysiącowi ochotników. Rozpoczęła się już trzecia i ostatnia faza z udziałem 10 tysięcy osób. Prowadzi je brytyjsko - szwedzki koncern farmaceutyczny AstraZeneka, który po otrzymaniu potrzebnych zezwoleń rozpocznie produkcję. Do czerwca przyszłego roku mają zostać wyprodukowane 2 miliardy dawek.

Szczepionka na koronawirusa COVID-19, SARS-CoV-2. Nazwa szczepionki to ChAdOx1

Szczepionka na koronawirusa COVID-19 - SARS-CoV-2 trafi do aptek w 2021 roku. Będzie kosztować 2-3 euro kiedy szczepionka na koronawirusa trafi do Polski

Szczepionka na podstawie podpisanych kontraktów dotrze najpierw do Włoch, Francji, Niemiec i Holandii. Zdaniem prezesa Di Lorenzo powinna pojawić się w aptekach tych krajów w styczniu i będzie kosztować od 2 do 3 euro.

Prestiżowe czasopismo naukowe Lancet właśnie potwierdziło, że realizacja szczepionki przebiega szybko, a wyniki napawają optymizmem. Szczepionka ChAdOx1 na COVID-19 została już pomyślnie przetestowana na tysiącu pacjentów. Teraz trwa 3 faza testów na dziesięciu tysiącach osób. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to pod koniec września br. rozpocznie się produkcja na dużą skalę.

Szczepionka na koronawirusa COVID-19, SARS-CoV-2 trafi do Polski w 2021 roku

Szczepionka na koronawirusu COVID-19, SARS-CoV-2 jaka cena od kiedy w aptekach kiedy w Polsce

- Mamy nadzieję, że proces zakończy się do września. W tym momencie potrzebne jest zielone światło agencji regulacyjnych, aby produkować i wprowadzać na rynek szczepionkę na dużą skalę, ponieważ mamy do czynienia ze straszną pandemią. Jestem pewien, że skrócą one wszystkie biurokratyczne procedury i udzielą autoryzacji - dodał Di Lorenzo.

DobraPogoda24, Lancet, Nextquotidiano.it


Komentarze
K1

W końcu pozytywne wiadomości 😀

28 lipiec 2020 - 11:43
Odpowiedz