| |
Zagrożenie!
 W Nowym Jorku rozpoczął się szczyt klimatyczny ONZ.  Polskę reprezentuje prezydent Andrzej Duda

W Nowym Jorku rozpoczął się szczyt klimatyczny ONZ. Polskę reprezentuje prezydent Andrzej Duda

Kryzys klimatyczny nadal trwa. Decydenci tego świata biorą udział w kolejnych spotkaniach, ale nic z tych spotkań nie wynika. Emisja gazów cieplarnianych w skali globalnej nadal jest wysoka, a nawet rekordowa i nie ulega diametralnej zmianie.

Szczyt klimatyczny ONZ Nowy Jork

Dziś 23.09 w Nowym Jorku rozpoczął się szczyt klimatyczny ONZ. Poprzedza on jutrzejsze 24.09 obrady zgromadzenia ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Szczyt klimatyczny ONZ odbywa się w Sali Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W spotkaniu biorą udział przedstawiciele 60 krajów. Nikt nie spodziewa się porozumienia o ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych, a podczas debaty głos zabiorą przedstawiciele krajów, których energetyka jest oparta na węglu.

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski powiedział, że Polska przedstawi 5 własnych propozycji. -„Od zalesiania czyli pochłaniania emisji przez ekosystemy po ekologiczny transport miejski”- tłumaczy minister.

Wielkim nieobecnym szczytu klimatycznego jest Donald Trump. Prezydent USA nie bierze udziału w szczycie i organizuje niemal równocześnie własne spotkanie poświęcone wolności religijnej. Kwestia ta jest jednym z priorytetów amerykańskiej administracji. W szczycie poświęconym wolności religijnej także weźmie udział prezydent Andrzej Duda. Około godz 20:25 czasu polskiego dojdzie do spotkania bilateralnego przywódców naszego kraju i Stanów Zjednoczonych.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!