| |
Zagrożenie!
Podnosi się poziom wody w rzekach. Wielopolka i Dulcza przekroczyła stan alarmowy!

Podnosi się poziom wody w rzekach. Wielopolka i Dulcza przekroczyła stan alarmowy!

Opady na południowym-wschodzie kraju nadal nie ustają. W wielu miejscach od początku dnia 21.05 spadło co najmniej 20-40 litrów wody, a według systemu detekcji RainGrs nawet 50, punktowo 100 litrów, szczególnie na obszarze pogranicza trzech województw; podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Suma opadów do godz. 21:00 według systemu RainGrs

Pomiar opadów dane

Na tym jednak nie koniec, bowiem w kolejnych kilkudziesięciu godzinach nadal będzie padać. Zaczynają pojawiać się nie tylko lokalne podtopienia, ale również stopniowo podnosi się poziom wody w rzekach, szczególnie w tych mniejszych.

-"Niewykluczone, że w czwartek 23.05 wydamy ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia" - poinformował hydrolog Paweł Staniszewski z IMGW. -"Sumy opadów będą kumulowały się i zebrania w zlewniach Soły, Skawy, Raby, Nidy i Dunajca będą dość silne. Prognozujemy przekroczenia stanów ostrzegawczych oraz alarmowych" - dodał Staniszewski.

Najnowsze dane pomiarowe wskazują na przekroczenie stanu alarmowego na rzece Wielopolka w miejscowości Łączki Kucharskie na Podkarpaciu.

Rzeka Wielopolka

Stan alarmowy został również przekroczony na rzece Dulcza w miejscowości Łęki Dolne. Zachęcamy do sprawdzania bieżących danych pomiarowych RWD Prospect on-line


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!