| |
Zagrożenie!
George Soros wspiera finansowo aktywistów ekologicznych

George Soros wspiera finansowo aktywistów ekologicznych

W Polsce George Soros wywołuje kontrowersje, szczególnie wśród skrajnej prawicy, która jest nieufna z uwagi na zbicie fortuny na finansowych spekulacjach, a także na jego jawne popieranie lewicowego światopoglądu. Jedno jest pewne, George Soros od lat wspiera finansowo różnych ludzi i organizacje działające zgodnie z jego poglądami.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

George Soros wspiera finansowo aktywistów ekologicznych

Z informacji podanej przez "Media Research Center" (organizacja non-profit zajmująca się monitorowaniem wolności mediów) wynika, że Soros w ciągu 17 lat przekazał aktywistom ekologicznym, blisko 25 milionów dolarów. Wśród organizacji korzystających z finansowania przez amerykańskiego biznesmena w latach 2000-2017, znalazły się m.in. Fund for Global Human Rights, 350.org, Global Greengrants Fund, Amnesty International, Avaaz, Color of Change i People’s Action. Wszystkie te organizacje wśród swoich aktywności posiadają również agendę klimatyczną.

Jak wskazuje autor raportu, redaktor Joseph Vazquez, wspomniane fundacje promują między innymi inicjatywy dotyczące redukcji dwutlenku węgla do poziomu poniżej 350 jednostek na milion (obecnie ten poziom przekracza 410 ppm), ograniczenie korzystania z surowców kopalnych oraz wsparcie dla ruchów proekologicznych. Wsparcie od Sorosa otrzymały co najmniej 22 organizacje organizujące tak zwane "Marsze dla Ziemi" czy "Strajki Klimatyczne".


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!