| |
Zagrożenie!
Śnieżyce zasypią Polskę. W tych regionach spadnie do 16 cm śniegu. Przejdą dwa chłodne fronty atmosferyczne

Śnieżyce zasypią Polskę. W tych regionach spadnie do 16 cm śniegu. Przejdą dwa chłodne fronty atmosferyczne

W najbliższych dniach opadów śniegu w Polsce będzie coraz więcej. Mimo, że początkowo w wielu regionach popada deszcz i deszcz ze śniegiem, to wraz z adwekcją chłodniejszego powietrza śnieg zacznie padać coraz częściej. Spodziewamy się również uaktywnienia efektu morza związanego z niżem znad Bałtyku. Niewykluczone są lokalne burze śnieżne, zwłaszcza w rejonie wybrzeża. Będą to miejscami konwekcyjne intensywne opady śniegu. Gdzieniegdzie w północnym pasie Polski może spaść między 7-8 grudnia nawet 5-16 cm śniegu. W wielu regionach powstanie pokrywa śnieżna, a po opadach warunki na drogach będą bardzo trudne przed pojawieniem się drogowców.

Aktualnie prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce, do 9 grudnia 2022

Śnieżyce w Polsce coraz częstsze, będzie efekt morza i burze śnieżne, prognoza opadów śniegu do 8 grudnia 2022

Obecnie przez Polskę z południa na północny wschód kraju przemieszcza się strefa frontu atmosferycznego niosącego opady deszczu, w chłodniejszych sektorach powietrza również deszczu ze śniegiem i lokalnie opadów marznących na wschodzie i północnym wschodzie. W ciągu najbliższej doby 6/7 grudnia popada miejscami również śnieg i to nie tylko w rejonach podgórskich. Do środowego 07.12 poranka krajobrazy ponownie miejscami mogą się zabielić między szczególnie Ziemią Świętokrzyską, a Mazowszem, Mazurami, Podlasiem i Lubelszczyzną. 

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 13:00, 7 grudnia 2022

Będzie więcej opadów śniegu w Polsce, bałtycki efekt morza, prognoza opadów 7 grudnia 2022

Ciekawie zrobi się w środę 07.12 w ciągu dnia. Niż Zora znajdzie się wtedy nad południowym Bałtykiem, a chłodny front atmosferyczny z nim związany przesunie się z zachodniej do wschodniej Polski. Na froncie pojawią się miejscami aktywne przelotne konwekcyjne opady śniegu. W ich rejonie natężenie opadów może być dość intensywne, a to oznacza, że w krótkim czasie powstanie pokrywa śnieżna. Główne śnieżyce wystąpią w północnej Polsce.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 16:00, 7 grudnia 2022

Niż z chłodnym frontem przyniesie śnieżyce w Polsce, mapa opadów 7 grudnia 2022

Między 7-8 grudnia przez Polskę z zachodu na wschód przejdą dwa chłodne fronty atmosferyczne związane z dwoma płytki niżami znad południowego Bałtyku. Opady konwekcyjne największe natężenie będą mieć miejscami w północnym pasie województw. Intensywnie popada, zwłaszcza w rejonie wybrzeża w wyniku bałtyckiego efektu morza, gdzie dodatkowo może wystąpić burza śnieżna.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 04:00, 8 grudnia 2022

Gdzie będą śnieżyce w Polsce, mapa opadów 8 grudnia 2022

Do czwartku 8 grudnia najwięcej śniegu spadnie gdzieniegdzie, od rejonu wybrzeża przez miejscami dzielnice w głębi województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko pomorskiego po warmińsko mazurskie, północne dzielnice mazowieckiego i podlaskie. Na tym obszarze może powstać pokrywa śnieżna miejscami do 5-16 cm. To sporo, jak na polskie warunki klimatyczne w tak krótkim czasie. W innym regionach kraju w omawianym okresie śnieg popada tylko miejscami i przelotnie. Pokrywa śnieżna poza rejonami podgórskimi będzie ograniczona do czasu kolejnej śnieżycy.

Wstępna prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 16:00, 8 grudnia 2022

Burze śnieżne i śnieżyce w Polsce, gdzie będzie padać śnieg, najnowsza prognoza opadów 8 grudnia 2022

Kolejna śnieżyca w Polsce, która będzie warta omówienia spodziewana jest między około 9-12 grudnia. Jej zasięg nadal ulega korektom w prognozach, ale wygląda na to, że spadnie wtedy mnóstwo śniegu i będzie paraliż na drogach. Więcej szczegółów podamy w stosownym czasie przy omówieniu kolejnych prognoz.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!