| |
Zagrożenie!
Śnieżyce przechodzą z północy. Burze śnieżne zaskoczyły w kilku regionach. Śnieg jeszcze spadnie w Polsce

Śnieżyce przechodzą z północy. Burze śnieżne zaskoczyły w kilku regionach. Śnieg jeszcze spadnie w Polsce

Minionej doby w wielu regionach Polski wystąpiły śnieżyce, ale ich zasięg ze względu na rozproszony charakter miał ograniczony zasięg. W kilku regionach wystąpiły również burze śnieżne. Miejscami krajobrazy zabieliły się a nawet powstała pokrywa śnieżna. W ciągu najbliższej doby 26/27 lutego 2023 jeszcze dosypie trochę śniegu w kilku regionach. Temperatury spadły i tam gdzie popada, to śnieg ma szansę nieco dłużej się utrzymać.

Zimowe akcenty w Polsce. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 27 lutego 2023

Śnieżyce z północy przechodzą przez Polskę, były burze śnieżne, zima jeszcze wraca, prognoza opadów śniegu do 27 lutego 2023

W wyniku bałtyckiego efektu morza pokrywa śnieżna zdołała powstać w północnej Polsce, zwłaszcza miejscami między województwem pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko mazurskim, podlaskim po lokalnie północ lubuskiego. Na tym obszarze notuje się miejscami do 1-6 cm śniegu. Więcej śniegu dosypało i zalega miejscami w rejonach podgórskich i górskich. Aktualnie na Kasprowym Wierchu notuje się 156 cm, a w Zakopanem zalega 30 cm śniegu.

Pokrywa śnieżna notowana w Polsce, 26 lutego 2023. Dane: IMGW

Śnieżyce występują w Polsce, gdzie leży śnieg, mapa opadów 26-27 lutego 2023

Opady śniegu wystąpiły na sporym obszarze kraju, ale tylko miejscami były na tyle intensywne aby mogły się utrzymać. Wpłynęła na to temperatura oraz intensywność opadów konwekcyjnych związanych z efektem morza. Przykładem może być rejon Mazurów, gdzie krajobrazy zdołały się zabielić.

Zima wróciła do Polski. Zabielone krajobrazy na Mazurach, luty 2023

W kilku regionach zanotowaliśmy również burze śnieżne. W ich rejonie padał nie tylko śnieg, ale była notowana krupa śnieżna. Zimowe wyładowania miały miejsce na Podkarpaciu, Śląsku, Ziemi Łódzkiej, Mazowszu oraz punktowo w zachodniopomorskim.

Burze śnieżne zanotowane w Polsce minionej doby 25/26 lutego 2023

Zima i burze śnieżne w Polsce, mapa wyładowań do 26 lutego 2023

Mimo, że wir niżowy, jaki minionej doby w wielu regionach przynosił mieszane opady oraz miejscami zawieje śnieżne już odsunął się nad Rosję, to nad naszym krajem zalegają strefy wilgoci w chłodnym powietrzu arktycznym i miejscami jeszcze dosypie trochę śniegu, który tym razem będzie mieć większą szansę na utrzymanie i zabielenie krajobrazów, bo temperatura jest znacznie niższa, ponadto ziemia jest wychłodzona po nocy z lekkim mrozem.

Prognozowane rozproszone opady śniegu w Polsce do południa, 26 lutego 2023

Burze śnieżne i śnieżyce wystąpiły w Polsce, gdzie popada, mapa opadów śniegu do 27 lutego 2023

Opady śniegu największe natężenie miały na północy Polski oraz miejscami na południu w rejonach podgórskich, ale na tym jeszcze nie koniec, bo w trakcie marca śnieżnych incydentów będzie w Polsce jeszcze sporo o czym więcej dowiecie się w naszych kolejnych najnowszych prognozach pogody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!