| |
Zagrożenie!
Śnieżyca uderzyła w Polskę. Spadło już 20-30 cm śniegu i będzie więcej. Trudne warunki na drogach

Śnieżyca uderzyła w Polskę. Spadło już 20-30 cm śniegu i będzie więcej. Trudne warunki na drogach

Minionej doby do południowej i południowo wschodniej Polski z południa wkroczyła śnieżyca związana z niżem Brygida. Miejscami już spadło 20-30 cm śniegu, ale na tym nie koniec, bo jeszcze dosypie i ostatecznie lokalnie może być powyżej 30-40 cm. Największe opady śniegu wystąpią na obszarze, od Podlasia przez Lubelszczyznę po Podkarpacie i miejscami Małopolskę. Wśród najbardziej zasypanych miast wojewódzkich jest obecnie Rzeszów. Na naszej stacji meteorologicznej o poranku zanotowaliśmy 21 cm śniegu i nadal pokrywa śnieżna rośnie, bo opady śniegu ze zmniejszającym się natężeniem będą kontynuowane do końca dnia. Warunki na drogach są fatalne.

Atak zimy w Polsce. Niż Brygida przynosi śnieżyce. Zasypany Rzeszów, 11 grudnia 2022. Zdjęcie redakcyjne

Śnieżyca uderzyła w Polskę, niż Brygida, zasypane regiony i miasta, fatalne warunki na drogach, zasypany Rzeszów, 11-12 grudnia 2022

Śnieżyca wkroczyła z południa do Polski minionej nocy. Dużo śniegu aktualnie zalega na Podkarpaciu. O poranku notowano 21 cm śniegu w Rzeszowie i Krośnie, 22 cm w Lesku i ponad 32 cm było w Rymanowie. Ponadto 13-14 cm notuje się na południu Małopolski i Górnego Śląska.

Pokrywa śnieżna notowana na stacjach synoptycznych IMGW-PIB, 11 grudnia 2022

Pokrywa śnieżna w Polsce, śnieżny front przesuwa się na północ, mapa śniegu i pokrywy śnieżnej 11-12 grudnia 2022

Śnieżny front przesuwa się z południa na północ i północny wschód Polski i obecnie zaczyna sięgać Podlasia. Zasięg występowania śnieżycy zalecamy sprawdzać na radarze opadów. Dokładnie zobaczycie gdzie pada śnieg na żywo.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 13:00, 11 grudnia 2022

Śnieżny front w Polsce, niż Brygida, gdzie najwięcej śniegu, 11-12 grudnia 2022

W ciągu dnia najwięcej śniegu dopada, od Podkarpacia i częściowo Małopolski przez Lubelszczyznę po wschodnie Mazowsze i środkowe oraz południowe Podlasie. W tych regionach warunki na drogach będą bardzo trudne, zwłaszcza, że wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Atak zimy w Rzeszowie na Podkarpaciu, 11 grudnia 2022

O ataku zimy na Podkarpaciu informuje Konrad Fijołek - prezydent Rzeszowa. - Na ulicach miasta pracuje 77 pojazdów i dodatkowo 60 osób które docierają do miejsc, do których nie dojadą pługopiaskarki. Odśnieżanie odbywa się systemowo i według hierarchii ale opad jest tak duży, że warunki do jazdy będą dziś trudne - napisał.

Śnieżyca na Podkarpaciu. Ponad 30 cm śniegu w Rymanowie, 11 grudnia 2022

- Są pierwsze oznaki u mnie zimy, brak przejazdu niskim autem co było widoczne. Terenówka jakoś się przebije - informuje nasz czytelnik Damian z Lubelszczyzny.

Atak zimy w Polsce, południe Podkarpacia, 11 grudnia 2022

Opady śniegu związane z niżem Brygida ostatecznie w Polsce ustąpią 13 grudnia. W tym dniu najdłużej opady utrzymają się na północnych krańcach województwa podlaskiego i warmińsko mazurskiego.

Prognoza przyrostu pokrywy śnieżnej w Polsce, do 13 grudnia 2022

Śnieżyca przechodzi przez Polskę, prognoza pokrywy śnieżnej do 13 grudnia 2022

Około 14 grudnia do Polski wkroczy kolejna strefa umiarkowanych i miejscami dość intensywnych opadów śniegu, ale te opady będą krótsze. Więcej o pogodzie na kolejne dni dowiecie się w naszej najnowszej prognozie długoterminowej, która pojawi się niebawem. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!