| |
Zagrożenie!
Śnieżyca przetnie Polskę. Będzie dwucyfrowy mróz. W tych regionach spadnie śnieg i wróci zima

Śnieżyca przetnie Polskę. Będzie dwucyfrowy mróz. W tych regionach spadnie śnieg i wróci zima

Z wielkim zaangażowaniem śledzimy najnowsze prognozy śnieżnego frontu, jaki przetnie Polskę między 6-7 stycznia. Po bardzo ciepłych dniach znowu, co najmniej do kilku regionów Polski wróci większy dwucyfrowy mróz, ponadto przejdzie śnieżyca. Krajobrazy ponownie zabielą się i poczujemy oddech zimy. Nie będzie to jednak trwały jej powrót, a jedynie jeden z epizodów, jaki miał się pojawić w tym miesiącu zgodnie z naszą prognozą sezonową. Sprawdźmy, kiedy spadnie śnieg i będzie silniejszy mróz w Polsce.

Śnieżyca przetnie Polskę. Prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu, do godziny 16:00, 6 stycznia 2023

Zima wróci do Polski, front przyniesie śnieżyce, prognoza opadów 6 stycznia 2023

Najnowsze wyliczenia numeryczne potwierdzają wtargnięcie śnieżnego frontu do Polski już w piątek 6 stycznia. Z zachodu na wschód i południowy wschód kraju będzie się przemieszczał front z opadami deszczu na północy, wschodzie i północnym wschodzie przechodzącym w deszcz ze śniegiem i śnieg.

Prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 22:00, 6 stycznia 2023

Śnieżyca i mróz wróci do Polski, prognoza opadów i temperatury 6 stycznia 2023

Front do końca dnia powinien sięgnąć dzielnic wschodnich i południowo wschodnich kraju, aczkolwiek jego zasięg, a tym samym rodzaj opadów w poszczególnych regionach może jeszcze ulec pewnym zmianom. Wygląda jednak na to, że śnieg popada i utworzy kilkucentymetrową pokrywę śnieżną miejscami, głównie na północy, wschodzie i północnym wschodzie kraju.

Wstępnie prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 01:00, 7 stycznia 2023

Mróz i śnieg wróci do Polski, prognoza opadów śniegu 7 stycznia 2023

Opady miejscami mogą mieć umiarkowane i okresami intensywne natężenie. Aktualne wyliczenia numeryczne wskazują, że na północy i wschodzie kraju spadnie kilka cm śniegu i krajobrazy zdołają się zabielić, zwłaszcza miejscami między województwem pomorskim, warmińsko mazurskim, podlaskim, po lubelskie i lokalnie mazowieckie, szczególnie na wschodzie. Śnieg spadnie również miejscami w górach i rejonach podgórskich.

Wstępnie prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce, do godziny 07:00, 7 stycznia 2023

Zima ze śniegiem i mrozem wróci do Polski, prognoza pokrywy śnieżnej do 8 stycznia 2023

Opady śniegu wystąpią w Polsce w obszarze chłodnego powietrza zaciągniętego przez poprzedzający niż, który kilkadziesiąt godzin wcześniej przyniesie w naszym kraju ulewy i wichury. Najnowsze prognozy nadal przewidują mróz, ale  mniejszy w porównaniu do wyliczeń sprzed doby. Najzimniej ma być na północnym wschodzie Polski.

Aktualnie prognozowany mróz w Polsce, 6 stycznia 2023

Dwucyfrowy mróz w Polsce, prognoza temperatury 6 stycznia 2023

Front będzie oddzielał dwie skrajne masy powietrza, dlatego nad Polską pojawi się zapowiadany przez naszych synoptyków spory kontrast temperatury między dzielnicami północno wschodnimi i południowo zachodnimi kraju.

Wstępnie prognozowany kontrast temperatury w Polsce, 6 stycznia 2023 o godzinie 19:00

Śnieżny front podzieli Polskę, będzie śnieżyca i mróz, 6 stycznia 2023

Powrotu prawdziwej zimy z całodobowym mrozem, częstymi śnieżycami i trwalszą pokrywą śnieżną na przeważającym obszarze Polski nadal nie przewidujemy. Styczeń, co najwyżej będzie przynosił miejscami krótkotrwałe zimowe epizody zgodnie z naszą prognozą sezonową. W ciągu miesiąca mają przeważać okresy z dodatnią temperaturą z pogodą charakterystyczną dla cyrkulacji strefowej. O wszystkich gwałtowniejszych zmianach będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!