| |
Zagrożenie!
Śnieżyca przejdzie przez Polskę. Spadnie do 10 cm śniegu. Będą burze śnieżne i zawieje

Śnieżyca przejdzie przez Polskę. Spadnie do 10 cm śniegu. Będą burze śnieżne i zawieje

Przed nami istotne zmiany w pogodzie, jakie przyniesie pod koniec stycznia przechodzący cyklon nad Skandynawią i Bałtykiem. Niż nasunie nad Polskę front atmosferyczny z opadami śniegu i deszczu. Rozwinie się śnieżyca i miejscami spadnie do około 10 cm śniegu. W chwiejnym powietrzu lokalnie mogą rozwinąć się również burze śnieżne i zawieje. Mamy najnowsze prognozy opadów śniegu w Polsce. Sprawdźmy, kiedy i gdzie znowu będzie biało i czy zima utrzyma się na dłużej.

Prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu w Polsce i Europie, 30 stycznia 2023

Śnieżyca przejdzie przez Polskę, będą burze śnieżne i zawieje, najnowsza prognoza 30 stycznia 2023

Najnowsze prognozy numeryczne nadal potwierdzają przejście przez Polskę dość aktywnego frontu atmosferycznego w najbliższy poniedziałek 30.01. Będzie on związany z cyklonem przesuwającym się znad Skandynawii przez Bałtyk w kierunku Rosji. Na froncie pojawią się umiarkowane i miejscami przejściowo dość intensywne opady mokrego śniegu. Opady będą występować przy temperaturze -1/+1 st. C. Krajobrazy ponownie będą się zabielać, ale za frontem temperatury znowu będą dodatnie i śnieg zacznie topnieć.

Wstępnie prognozowany zasięg śnieżycy w Polsce, do godziny 10:00, 30 stycznia 2023

Śnieżyca w Polsce, prognoza opadów 30 stycznia 2023

Uwagę zwraca również chwiejne powietrze, jakie nasunie się do Polski za frontem. Rozwiną się w nim rozproszone opady konwekcyjne. Lokalnie mogą powstać burze, punktowo ze śniegiem, deszczem lub deszczu ze śniegiem bądź krupą śnieżną.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 30 stycznia 2023

Zima wróci ze śniegiem i śnieżycą, przejdzie aktywny front, mapa opadów 30 stycznia 2023

Miejscami w czasie opadów może spaść do 1-10 cm śniegu. Krajobrazy będą się zabielać, ale o powrocie trwalszej prawdziwej zimy nie ma co marzyć, gdyż za frontem temperatury będą dodatnie i śnieg ponownie zacznie topnieć. Czeka nas zatem kolejny zimowy epizod.

Aktualna prognoza zasięgu rozproszonych opadów konwekcyjnych w Polsce, do godziny 19:00, 30 stycznia 2023

Burze śnieżne i śnieżyca możliwa w Polsce, prognoza opadów 30 stycznia 2023

Opadom okresami będzie towarzyszył silny wiatr. Miejscami wystąpią zawieje śnieżne, gdyż przechodzący cyklon spowoduje sporą różnicę ciśnienia na obszarze Polski, a przez to okresami nasili się wiatr, miejscami do siły wichury szczególnie na północy i zachodzie kraju.

Prognoza adwekcji chłodnego powietrza i jego temperatura na wysokości 1,5 km nad Polską i Europą, 30 stycznia 2023

Załamanie pogody ściągnie cyklon nad Polskę, prognoza temperatury 30 stycznia 2023

Mimo możliwych kolejnych epizodów zimowych w Polsce, styczeń 2023 zapisze się jako miesiąc bardzo ciepły. Najnowsza prognoza anomalii temperatury za cały styczeń wskazuje na średnią temperaturę w skali całego kraju o około 4,1 st. C. powyżej normy klimatycznej. Początek tego roku będzie więc wyjątkowo ciepły.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!