| |
Zagrożenie!
Śnieżyca przejdzie przez Polskę. Płytki niż przesunie się na wschód. W tych regionach spadnie śnieg

Śnieżyca przejdzie przez Polskę. Płytki niż przesunie się na wschód. W tych regionach spadnie śnieg

Na najnowszych zdjęciach satelitarnych i danych radarowych obserwujemy zbliżanie się do Polski płytkiego niżu Colleen. Wraz ze strefą frontową przyniesie śnieżyce o umiarkowanym natężeniu. W kilku regionach Polski spadnie do około 2-8 cm śniegu. Warunki na drogach znowu będą trudne, zwłaszcza, że na wielu odcinkach nadal mamy błoto pośniegowe i rozjeżdżony śnieg, szczególnie na wschodzie i południu kraju. Opady śniegu nie będą bardzo intensywne, ale ich natężenie będzie wystarczające aby zima znowu dała nam się we znaki. Niż z omawianym frontem wyjdzie poza wschodnią granicę Polski w czwartek 15.12 o poranku.

Położenie strefy opadów związanych z niżem Colleen wraz z naniesionym kierunkiem przemieszczenia nad Europą. Dane: Windy, godzina 11:55, 14 grudnia 2022

Śnieżyca zbliża się do Polski, do 15 grudnia 2022 w kilku regionach spadnie śnieg, najnowsza prognoza opadów śniegu

Na powyższej mapie radarowej widzimy, że strefa opadów śniegu zmierza do Polski znad Austrii, Czech i południowych Niemiec. Śnieżyca zacznie wkraczać do naszego kraju pod wieczór i nocą będzie się przesuwać z południowego zachodu przez południe w kierunku centrum i wschodu Polski.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce do godziny 19:00

Śnieżyca wkroczy do Polski, dokładna prognoza opadów do 15 grudnia 2022

Wieczorem śnieg będzie padał miejscami już nad Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, Ziemi Świętokrzyskiej i Łódzkiej po Małopolskę i Podkarpacie, a także na południowym wschodzie Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski. Zalecamy aby dokładny zasięg przechodzenia strefy frontowej śledzić na radarze opadów. Na żywo zobaczycie gdzie pada śnieg.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 23:00

Niż ze śnieżycą przejdzie przez Polskę, gdzie spadnie śnieg do 15 grudnia 2022

Z kolei na północy i północnym zachodzie Polski w tym czasie będziemy mieć liczne przejaśnienia i rozpogodzenia, zwłaszcza od Pomorza Zachodniego po Zatokę Gdańską i początkowo Warmię. Na tym obszarze miejscami chwyci silniejszy dwucyfrowy mróz.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 01:00, 15 grudnia 2022

Niż przyniesie śnieżyce w Polsce, godzinowa prognoza opadów śniegu, 15 grudnia 2022

W nocy opady śniegu znad Dolnego i Górnego Śląska przesuną się w głąb kraju do centrum i na wschód. Dodatkowo śnieg pojawi się na Mazowszu, Lubelszczyźnie aż po Podlasie i wschodnie Mazury, z tym, że w tych ostatnich regionach popada już słabo.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 07:00, 15 grudnia 2022

Gdzie spadnie śnieg w Polsce, będzie kolejna śnieżyca, prognoza opadów 15 grudnia 2022

W czwartek 15.12 o poranku płytki niż znad Polski wkroczy nad Białoruś i opady śniegu z nim związane odsuną się poza naszą wschodnią granicę. Najnowsza prognoza opadów wskazuje, że w czasie jego przejścia nad Polską miejscami spadnie do około 2-8 cm śniegu. Pokrywa śnieżna do czwartkowego 15.12 poranka wzrośnie o kilka cm, zwłaszcza na obszarze, od południowego Podlasia przez wschodnie i południowe Mazowsze, Lubelszczyznę, Ziemie Świętokrzyską, częściowo Podkarpacie i Małopolskę po Górny Śląsk, Opolszczyznę i południe Dolnego Śląska.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce w czasie przejścia niżu Colleen

Śnieżyca w Polsce, prognoza pokrywy śnieżnej do 15 grudnia 2022

Kolejny front z opadami śniegu w Polsce pojawi się między 15-17 grudnia, przy czym na południowym wschodzie, zwłaszcza w piątek 16.12 w cieplejszym sektorze powietrza na Podkarpaciu oraz na wschodzie Małopolski popada również deszcz i deszcz ze śniegiem. Najnowszą prognozę zasięgu tych opadów podamy w stosownym czasie przed wkroczeniem frontu.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!